Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiU
Okładka New Super Luigi U (WiiU)

New Super Luigi U WiiU

New Super Luigi U to wyprodukowany przez zespół deweloperski Nintendo EAD samodzielny dodatek do wydanej w 2012 roku zręcznościowej platformówki New Super Mario Bros. U.

To jest dodatek do gry New Super Mario Bros. U.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka New Super Luigi U (WiiU)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

19czerwca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

New Super Luigi U to stworzony w ramach obchodów „Roku Lugiego” dodatek do cieszącej się sporym uznaniem wśród użytkowników konsoli Nintendo Wii U platformówki New Super Mario Bros. U. Rozszerzenie oferowane jest w formie płatnego DLC lub jako samodzielny (nie wymagający posiadania bazowej wersji gry) produkt.

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, głównym bohaterem New Super Luigi U jest Luigi, czyli odrobinę niedoceniany członek duetu wąsatych hydraulików, który pod nieobecność Mario musi zająć się ratowaniem księżniczki Peach. W trybie zabawy wieloosobowej grywalnymi postaciami są również Żółty Toad, Niebieski Toad oraz Nabbit (de facto zastępuje on Mario).

Mechanika rozgrywki nie różni się znacząco od założeń oryginału. W dalszym ciągu podstawą zabawy jest przeskakiwanie pomiędzy platformami, zbieranie monet i unikanie lub unieszkodliwianie przeciwników. Twórcy zrezygnowali jednak z niektórych rozwiązań, jak chociażby trybów Challenge Mode i Boost Mode. Ponadto postaci obdarzone zostały odrobinę innymi właściwościami (np. Luigi potrafi wyżej skakać, jednak dysponuje mniejszą w porównaniu z Mario zwrotnością, a Nabbit może stawać się odporny na ataki fizyczne).

Dodatek oferuje ponad 80 nowych poziomów, które zastępują oryginalne plansze z New Super Mario Bros. U. Ponadto odznaczają się one nieco większą skalą trudności, dzięki czemu ich ukończenie może być dla graczy poważniejszym wyzwaniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do New Super Luigi U

Klasyfikacja PEGI New Super Luigi U

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS
Podsumowanie Nintendo Direct – daty premier gier na Wii U i 3DS

wiadomość15 lutego 2013

Firma Nintendo ujawniła daty premier i informacje na temat gier na konsole 3DS oraz Wii U. W tym roku centralną postacią dla koncernu jest Luigi, który powróci w Luigi’s Mansion: Dark Moon, nowej produkcji Mario & Luigi: Dream Team oraz DLC do New Super Mario Bros. U.