Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSANDPC3DSWiiU
Okładka Scribblenauts Unlimited (AND)
OkładkaScribblenauts Unlimited (AND)

Scribblenauts Unlimited

Scribblenauts Unlimited to gra logiczna wyprodukowana przez studio 5th Cell. Gracz ma za zadanie pomóc Maxwellowi i mieszkańcom wirtualnego świata wymyślając rzeczy mogące rozwiązać rozmaite problemy.

Logiczne | platformówki | 2D

Scribblenauts Unlimited Premiera

13lis2012

3DS WiiU

20lis2012

PC

15gru2015

AND iOS

Gry podobne do Scribblenauts Unlimited

Rayman Adventures

Traps n' Gemstones

Draw a Stickman: EPIC

Seria gier logicznych Scribblenauts znana była dotychczas użytkownikom przenośnej konsoli Nintendo DS oraz smartfonów. Scribblenauts Unlimited jest pierwszą odsłoną, w którą zagrać mogą również pecetowcy. Tym razem, deweloperzy ze studia 5th Cell postanowili zmodyfikować rozgrywkę, dając graczom możliwość wykazania się niemal nieskrępowaną wyobraźnią.

Akcja Scribblenauts Unlimited osadzona została w fantastycznym świecie, którego mieszkańców trapią rozmaite problemy (potwory, przeszkody itp.). Gracz kieruje poczynaniami Maxwella – posiadacza magicznego notesu. Za jego pomocą główny bohater może tworzyć przydatne rzeczy.

O ile w poprzednich grach z serii Scribblenauts, aby „zażyczyć” sobie jakiś przedmiot trzeba było wpisać jego nazwę w notesie Maxwella, o tyle w Scribblenauts Unlimited można określić jego wygląd i funkcjonalność dobierając spośród setek predefiniowanych elementów.

Twórcy gry przygotowali rozległe poziomy do eksploracji. W trybie kampanii jednoosobowej powiązane są one wątkiem fabularnym wyjaśniającym, w jaki sposób Maxwell wszedł w posiadanie magicznego notesu. Dodatkowo gracze mają możliwość tworzyć własne plansze.

Nowością dla serii jest tryb multiplayer przewidziany do zabawy na wspólnym ekranie. Rozbudowane funkcje społecznościowe pozwalają z kolei dzielić się pomysłami z innymi graczami za pośrednictwem sieci Internet.

Oprawa wizualna Scribblenauts Unlimited odznacza się kreskówkową stylistyką. Dwuwymiarowa grafika dostosowana została do standardu High Definition.

Ostatnia modyfikacja 21 grudnia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 452 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Scribblenauts Unlimited

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Scribblenauts Unlimited Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 GTX lub lepsza)
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
WiiU
PC
3DS
iOS
AND