Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 11:31

Gra logiczna Scribblenauts Unlimited ukaże się również na PC

Studio 5th Cell ogłosiło, że gra Scribblenauts Unlimited ukaże się nie tylko na konsolach firmy Nintendo, ale również na pecetach. Będzie to pierwsza komputerowa odsłona tego cyklu.

Gra logiczna Scribblenauts Unlimited ukaże się również na PC - ilustracja #1

Na konferencji firmy Nintendo ujawniono zmierzające na konsole Wii U oraz 3DS Scribblenauts Unlimited, czyli trzecią odsłonę popularnego cyklu gier logicznych. Okazuje się jednak, że to nie jedyne platformy, na które zawita ten tytuł. Autorzy, czyli ludzie ze studia 5th Cell, ogłosili bowiem, że pracują również nad wersją pecetową. Warto dodać, że będzie to debiut tej marki na komputerach.

Gracze wcielą się w Maxwella. Jest on właścicielem magicznego notesu, posiadającego moc materializowania wszystkiego, co zostanie napisane na jego stronach. Tę niezwykłą właściwość wykorzystamy do rozwiązywania zagadek oraz pokonywania przeszkód. Cechą charakterystyczną całej serii jest ogromna baza obiektów, które możemy przywołać, i trzeba poświęcić sporo czasu, aby znaleźć w niej jakiekolwiek braki.

Scribblenauts Unlimited zaoferuje atrakcyjną dwuwymiarową grafikę oraz rozbudowaną warstwę fabularną. Wreszcie poznamy rodziców oraz siostrę Maxwella i dowiemy się jak chłopak wszedł w posiadanie magicznego notesu.

Wersje na PC i Wii U wyposażone zostaną w edytor, który pozwoli graczom na wprowadzenie do bazy własnych obiektów i dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Będziemy też mogli modyfikować już istniejące przedmioty, w tym manipulować ich rozmiarami, zmieniać kolory oraz definiować sposób interakcji ze światem gry. Nie zabraknie również opcji tworzenia nowych poziomów.