Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 11:23

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Studio Traveller’s Tales pokazało LEGO City: Undercover. GTA, L.A. Noire i Szklana Pułapka w świecie duńskich klocków?

Twórcy znanych tytułów w konwencji klocków LEGO zaprezentowali na targach E3 swoje najnowsze dziecko, przeznaczone na konsole WiiU i 3DS. Wcielimy się w nim w legendę detektywistyki i będziemy się poruszać po rozległym, otwartym świecie.

Na tegorocznych targach E3 studio Traveller’s Tales, znane z tworzenia gier opartych na licencji LEGO, przybyło z bardzo ciekawym, nowym tytułem – LEGO City: Undercover, będącym połączeniem konwencji znanych z wielu gier i policyjno-detektywistycznych obrazów kinowych. Produkcja przeznaczona jest na konsole WiiU i 3DS firmy Nintendo.

Studio Traveller’s Tales pokazało LEGO City: Undercover. GTA, L.A. Noire i Szklana Pułapka w świecie duńskich klocków? - ilustracja #1

Tytuł zabierze nas do olbrzymiego klockowego miasta, w którym jako detektyw Chase McCain będziemy musieli rozwiązywać zagadki kryminalne i łapać groźnych przestępców. Przygotujcie się przy tym na dużo akcji, na czele z pościgami samochodowymi, skakaniem po dachach budynków czy też walkami kung-fu. Podczas wypełniania poszczególnych misji, McCain przebierze się w różne stroje, zasiądzie za kierownicą szybkich samochodów i wzbije się w niebo w policyjnym helikopterze.

Dzięki wykorzystaniu możliwości wyposażonego w ekran dotykowy kontrolera GamePad, pozostaniemy w nieustannym kontakcie z komisariatem policji, będziemy mogli skanować okoliczne lokacje w poszukiwaniu przestępców, a także wyświetlać mapę metropolii.

Zanosi się na bardzo ciekawe połączenie elementów serii Grand Theft Auto i L.A. Noire z humorystycznymi nawiązaniami do filmów Bullitt, Brudny Harry, czy też przygód Johna McCaina z cyklu Szklana Pułapka.

Jak widać, studio Traveller’s Tales uznało, że po wielu tytułach opartych na licencji znanych filmów przygodowych, jak chociażby LEGO Piraci z Karaibów, czy też zapowiedziany parę dni temu LEGO The Lord of the Rings, przyszedł czas na zmianę. Czy będzie to strzał w dziesiątkę? Dowiemy się po premierze nowej konsoli firmy Nintendo, zapowiadanej na końcówkę tego roku.