Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 10:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

The Last Guardian - studio Team Ico zwleka z prezentacją rozgrywki

Tegoroczne targi E3 po raz kolejny nie przynoszą żadnych nowych wieści na temat niezwykle oczekiwanej gry The Last Guardian. Okazuje się, że studio Team Ico nie jest jeszcze gotowe, aby pokazać ten tytuł w akcji.

Po zakończeniu konferencji firmy Sony na targach E3 wiele osób poczuło się zawiedzionych faktem, że po raz kolejny nie zaprezentowano długo oczekiwanej gry The Last Guardian. Japoński koncern zapewnia jednak, że prace nad tym tytułem wciąż trwają.

The Last Guardian - studio Team Ico zwleka z prezentacją rozgrywki - ilustracja #1

Shuhei Yoshida (prezes SCE Worldwide Studios) został zapytany w wywiadzie dla serwisu Giant Bomb o aktualny status The Last Guardian. Na szczęście nie ma mowy o skasowaniu projektu, bo jak powiedział rozmówca: „Mamy ciężko pracujący zespół, ale to ciągle nie jest właściwa pora na pokazanie ludziom czegoś nowego”.

Wszystko wskazuje więc na to, że deweloping wciąż nie jest w na tyle zaawansowanym stadium, by dzieło studia Team Ico było godne prezentacji. Jest to o tyle smutna informacja, że gra została oficjalnie zapowiedziana na targach E3 w 2009 roku i od tego czasu nie ujawniono jeszcze żadnego fragmentu rozgrywki. Mieliśmy jedynie do czynienia z pojedynczymi zwiastunami.

Shuhei Yoshida został też bezpośrednio zapytany, czy The Last Guardian w końcu pojawi się na rynku. „Musi tak być! Zostanie wydany” – odpowiedź wydaje się uspokajać zaniepokojonych fanów, którzy zaczęli powątpiewać w premierę tej gry. Miejmy nadzieję, że szef SCE Worldwide Studios wie co mówi i prace rzeczywiście zostaną doprowadzone do końca.

The Last Guardian - studio Team Ico zwleka z prezentacją rozgrywki - ilustracja #2

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku zespół Team Ico opuścił Fumito Ueda, współzałożyciel studia i twórca omawianej produkcji. Wtedy firma Sony zapewniała jednak, że w żaden sposób nie wpłynie to na proces powstawania The Last Guardian, bo Ueda jest zobowiązany dokończyć prace nad tym tytułem.

The Last Guardian to intrygująco zapowiadająca się przygodowa gra akcji od twórców takich produkcji jak Ico, czy Shadow of the Colossus. Tym razem wcielimy się w młodego chłopca, któremu towarzyszyć będzie potężny stwór. Zabawa ma charakteryzować się sporą liczbą elementów platformowych i logicznych, w których dużą rolę odegra kooperacja między obiema postaciami. Pełna wersja ma zadebiutować na rynku nie wcześniej niż w przyszłym roku wyłącznie w wersji na PlayStation 3.