Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 10:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Data premiery dodatku DLC Dawnguard do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Rozszerzenie wystarczy na 10-20 godzin

Todd Howard ze studia Bethesda Softworks ujawnił datę premiery i trochę szczegółów na temat dodatku DLC Dawnguard do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Rozszerzenie jeszcze w tym miesiącu pojawi się w usłudze Xbox Live, a w późniejszym terminie zadebiutuje w serwisach Steam oraz PlayStation Network.

Todd Howard ze studia Bethesda Softworks w wywiadzie dla telewizji internetowej GT.TV ujawnił dokładną datę premiery Dawnguard, pierwszego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Przy okazji poznaliśmy trochę szczegółów na jego temat.

Dawnguard zadebiutuje w usłudze Xbox Live już 26 czerwca. Kiedy twórcy zapowiadali premierę rozszerzenia latem bieżącego roku, chyba nikt nie spodziewał się, że dojdzie do niej tak szybko. Dokładna data wydania dodatku DLC na PlayStation 3 oraz PC nie jest jeszcze znana, ale platforma sprzętowa firmy Microsoft ma zapewnione przynajmniej trzydzieści dni wyłączności na tę zawartość.

Według zapowiedzi dewelopera, Dawnguard zapewni 10-20 godzin dodatkowej zabawy. Rozszerzenie wprowadzi dwie nowe frakcje – wampiry oraz tytułowych strażników Dawnguard, którzy polują na nocnych krwiopijców. Mechanika rozgrywki zostanie rozbudowana o możliwość walki w czasie jazdy na koniu. Oprócz tego otrzymamy więcej przedmiotów i broni, w tym m.in. nową kuszę.

Całkiem okazała zawartość przełoży się na odpowiednio wyższą cenę. Dawnguard będzie kosztować 1600 punktów Microsoftu, co oznacza, że użytkownicy PC oraz PlayStation 3 zapłacą zapewne ok. 80 złotych. Z okazji trwających targów E3 studio Bethesda Softworks udostępniło screeny prezentujące rozszerzenie – możecie je oglądać w tej wiadomości.