Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2012, 08:34

autor: Hed

Pierwsze DLC do Skyrim to Dawnguard – premiera latem na Xbox LIVE

Bethesda zapowiedziała pierwszy dodatek do Skyrim – jest nim Dawnguard. Rozszerzenie zostanie wydane latem na Xboksie 360 i później trafi na pozostałe platformy. Niestety, twórcy ujawnią szczegóły tego DLC dopiero na targach E3.

Pierwsze DLC do Skyrim to Dawnguard – premiera latem na Xbox LIVE - ilustracja #1

Firma Bethesda spełniła obietnicę i ujawniła pierwsze pełnoprawne DLC do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Rozszerzenie nosi nazwę Dawnguard, a pojawi się dopiero latem. W pierwszej kolejności otrzymają je posiadacze konsol Xbox 360. I to wszystko, co wiemy o tym dodatku. Pete Hines, jeden z producentów tytułu, zaznaczył wczoraj, że początkowo otrzymamy tylko krótką informację. Więcej szczegółów poznamy dopiero na targach E3, które odbędą się w czerwcu.

Nazwa, ogólna data premiery i powyższy obrazek to wszystko, co dała nam Bethesda. Wiemy także, że Dawnguard pojawi się najpierw na Xboksie 360, ale ta ekskluzywność najprawdopodobniej będzie trwała miesiąc (tak przynajmniej wyglądały dotychczasowe umowy z Microsoftem). Samo podejście firmy do tematu może sugerować, że mamy do czynienia z większym pakietem od stosunkowo niewielkich dodatków, jakie otrzymał na przykład Fallout 3.

Poprzednia odsłona The Elder Scrolls, czyli Oblivion, doczekała się zróżnicowanych pakietów z zawartością. To właśnie do tej produkcji stworzono niesławne DLC ze zbroją dla konia, które jest często przytaczane przez przeciwników publikowania niewielkich pakietów. Z drugiej strony, Oblivion otrzymał świetne i rozbudowane rozszerzenie Shivering Isles, zawierające nowy kontynent oraz wielogodzinny wątek fabularny.

A teraz przejdźmy do spekulacji: o czym Waszym zdaniem będzie Dawnguard?

  1. Oficjalna strona firmy Bethesda