Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2012, 09:26

autor: DogGhost

Diablo III - szczegółowe założenia systemu aukcyjnego i rozgrywki międzyregionalnej

Firma Blizzard Entertainement opublikowała szczegółowy przewodnik po systemie aukcyjnym w grze Diablo III. Poznaliśmy również mechanikę rozgrywki między graczami pochodzącymi z różnych regionów.

Na oficjalnej stronie gry Diablo III pojawił się poradnik przedstawiający wszystkie założenia systemu aukcyjnego, wykorzystującego zarówno zdobywane w trakcie rozgrywki złoto, jak i prawdziwe pieniądze. Dodatkowo firma Blizzard Entertainment poinformowała o możliwości wspólnej zabawy graczy pochodzących z różnych kontynentów w ramach tzw. Globalnej Rozgrywki.

Diablo III - szczegółowe założenia systemu aukcyjnego i rozgrywki międzyregionalnej - ilustracja #1

Pierwsze szczegóły na temat systemu aukcyjnego w grze Diablo III poznaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Tym razem twórcy produkcji postanowili zaprezentować znacznie bardziej rozbudowany poradnik stworzony z myślą o przypadającej na 15 maja, długo oczekiwanej premierze.

Wśród opublikowanych informacji szczególne zainteresowanie wzbudza kwestia dotycząca opłat za handel za pośrednictwem tzw. walutowego domu aukcyjnego. Świat został podzielony na trzy regiony: Amerykę, Europę oraz Azję. W przypadku Starego Kontynentu dostępne będą trzy walutowe domy aukcyjne obsługujące transakcje w funtach brytyjskich, rublach oraz euro. Polacy będą mieli dostęp tylko do ostatniego z nich.

Wszystkie koszty związane z obrotem przedmiotami zostały przerzucone na sprzedawców. W przypadku wyposażenia (broń, pancerze, akcesoria i inne przedmioty unikalne) opłata za sfinalizowaną transakcję wyniesie 1 euro (ok. 4,20 zł). Z kolei dla towarów (klejnoty, materiały, barwniki, strony, formuły i inne przedmioty nieunikalne) ustalono ją na poziomie 15 procent. Rozróżnienie to jest spowodowane tym, że obiekty zaliczane do drugiej grupy są często wystawiane w hurtowych ilościach. Dodatkowo każdy, kto zamierza przelać zgromadzone fundusze np. na konto PayPal, musi liczyć się z kolejną 15-procentową prowizją.

Jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące systemu aukcyjnego, to powinna je rozwiać długa lista pytań i odpowiedzi na oficjalnej stronie producenta.

Wśród najnowszych informacji na temat gry Diablo III równie interesująco prezentuje się zapowiedź dotycząca tzw. Globalnej Rozgrywki. W ramach tego trybu gracze będą mogli bawić się wspólnie z użytkownikami z pozostałych dwóch regionów. Wiąże się to jednak z koniecznością tworzenia nowej postaci i osobnego gromadzenia przedmiotów dla każdego z nich.

Do oficjalnej premiery gry Diablo III pozostały niecałe dwa tygodnie. Firma Blizzard Entertainment szykuje specjalne imprezy w największych europejskich miastach, w tym m.in. w Warszawie, które odbędą się w nocy z 14 na 15 maja. Swój egzemplarz Diablo III możecie zamówić np. w sklepie GRY-OnLine w cenie 179,90 zł.