Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2012, 10:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Gra Jagged Alliance: Back in Action załatana - dodano m.in. polską wersję językową i mgłę wojny

Posiadacze gry Jagged Alliance: Back in Action mogą ściągać łatkę 1.13, wprowadzającą m.in. polską wersję językową do wyboru. Patch przynosi ze sobą także wiele innych zmian i poprawek.

Studio bitComposer Games udostępniło łatkę oznaczoną numerem 1.13 do gry Jagged Alliance: Back in Action. Z punktu widzenia rodzimych graczy jest to o tyle istotna aktualizacja, że dodaje m.in. polską wersję językową. Nie zabrakło także wielu usprawnień w mechanice rozgrywki.

Jeszcze niedawno firma Techland (dystrybutor gry w naszym kraju) utrzymywała, że lokalizacji doczekają się wyłącznie posiadacze pudełkowej edycji, która powinna zadebiutować w Polsce w tym miesiącu. Okazuje się jednak, że stosowne pliki z tłumaczeniem trafiły również do produkcji dostępnej w cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem Steama. Nabywcy tej edycji po pobraniu patcha mogą więc włączyć polską wersję.

Gra Jagged Alliance: Back in Action załatana - dodano m.in. polską wersję językową i mgłę wojny - ilustracja #1

Oprócz tego łatka przynosi wiele innych zmian w samej rozgrywce. Od teraz już na samym początku zabawy możemy wybierać tryb taktyczny, aktywujący m.in. tzw. „mgłę wojny”. Jednostki wroga są w takim przypadku widoczne tylko wtedy, gdy znajdują się w zasięgu wzroku sterowanych przez gracza postaci.

Dodano również tzw. „sektorowy inwentarz”, dostępny przy handlowaniu z postaciami niezależnymi oraz w trakcie rekrutowania milicji. Teraz od początku zabawy można wybierać także poziom trudności Hard, w którym zwiększono siłę przeciwników, a zmniejszono ilość funduszy dostępnych na starcie. Poprawiono również szereg zauważonych przez graczy błędów. Pełną listę usprawnień znajdziecie na oficjalnym forum.

Jagged Alliance: Back in Action to kolejna odsłona dość popularnej serii taktycznych gier strategicznych, która początkowo miała być jedynie prostym wznowieniem drugiej części cyklu. Ostatecznie projekt przerodził się w coś więcej, oferując parę kontrowersyjnych zmian. W serwisie gry-online.pl produkcja otrzymała ocenę 7.0 w skali dziesięciostopniowej. Od 9 lutego tytuł jest dostępny na Steamie, a w tym miesiącu powinniśmy doczekać się premiery wersji pudełkowej w Polsce.