Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2012, 15:33

autor: Len

Polska wersja Jagged Alliance: Back in Action tylko w pudełkowym wydaniu od Techlandu

Firma Techland została krajowym dystrybutorem gry Jagged Alliance: Back in Action, kontynuacji kultowej serii taktycznych turówek. Pudełkowe wydanie ma jako jedyne zawierać polską wersję językową gry, która ma być ponadto sprzedawana w cenie niższej niż w cyfrowej dystrybucji.

Gra Jagged Alliance: Back in Action w polskiej wersji językowej będzie dostępna tylko w pudełkowym wydaniu. Taka informacja płynie z wrocławskiej firmy Techland, która została krajowym dystrybutorem długo oczekiwanej kontynuacji kultowej serii gier taktycznych.

Od światowej premiery Jagged Alliance: Back in Action minął miesiąc, zatem Techland szuka sposobu na zachęcenie graczy do kupna pudełkowego wydania. Oprócz wyżej wspomnianej polskiej wersji językowej, w boxie mają ponadto znaleźć się 3 DLC, które na Steamie można kupić po 1,24 euro każde. Co jednak ważniejsze - sama gra ma być znacząco tańsza niż na platformie cyfrowej dystrybucji, gdzie twórcy życzą sobie za nią aż 120 złotych. To z pewnością będzie ważnym atutem przemawiającym za dokonaniem zakupu w tradycyjnym sklepie. Polska premiera Back in Action ma odbyć się w maju, jednak jeszcze nie znamy dokładnej daty.

Polska wersja Jagged Alliance: Back in Action tylko w pudełkowym wydaniu od Techlandu - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Jagged Alliance: Back in Action to niedoszły remake drugiej odsłony serii wydanej w 1999 roku. Pierwotne plany twórców przewidywały stworzenie wiernej kopii poprzedniczki przy wykorzystaniu dobrodziejstw współczesnej technologii, jednak z czasem coraz bardziej odchodzili oni od tych założeń. Mimo to, akcja Back in Action po raz kolejny przenosi nas do fikcyjnego państwa Arulco rządzonego przez złą dyktatorkę Deidrannę. Gracz, jako dowódca elitarnej grupy najemników, zostaje wysłany w tajnej misji obalenia despoty oraz pomocy rebeliantom w dojściu do władzy i zaprowadzeniu demokratycznych rządów.

Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji, w której gra otrzymała notę 7/10.