Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2012, 16:20

autor: Olek

Adventurer – nowa gra twórców NecroVisioN

Spółka The Farm 51 Group zadebiutowała dzisiaj na giełdzie NewConnect i przy tej okazji ujawniła garść szczegółów o nowej grze swego studia deweloperskiego. Według zapowiedzi twórców, Adventurer pozwoli graczom zasmakować życia prawdziwego poszukiwacza przygód na miarę Indiany Jonesa czy Allana Quatermaina.

Adventurer – nowa gra twórców NecroVisioN - ilustracja #1

Studio The Farm 51 utworzone zostało w 2005 przez grupę branżowych weteranów, z których część wcześniej była zaangażowana m.in. w powstanie gry Painkiller. Zespół deweloperski liczy obecnie ponad 40 osób i ma na swoim koncie dwa dobrze przyjęte zagranicą tytuły - NecroVisioN oraz NecroVisioN: Lost Company, a także udział w produkcji takich hitów jak Wiedźmin i Two Worlds II.

Doniesienia o nowym projekcie twórców serii NecroVisioN pojawiają się od kilku miesięcy. W styczniu Robert Siejka, prezes The Farm 51 Group wyjawił, że Adventurer będzie pierwszoosobową grą akcji, inspirowaną klasycznymi filmami kina nowej przygody. Dzisiaj poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat produkcji, która ukaże się w przyszłym roku w wersjach na komputery PC oraz konsolę Xbox 360.

Akcja Adventurer osadzona zostanie w latach 30. ubiegłego wieku. Gracze wcielą się w śmiałka, któremu nie straszne są amazońskie dżungle, egipskie piramidy czy lodowe grobowce Arktyki. Bohater wyruszy w pełną niebezpieczeństw wyprawę w poszukiwaniu sekretów starożytności, stając do rywalizacji ze spragnionymi wiedzy tajemnej nazistami i szpiegami innych mocarstw. Twórcy obiecują dynamiczną akcję pełną strzelanin, pościgów i śmiertelnie niebezpiecznych pułapek, zaskakującą nagłymi zwrotami fabułę, a także skrzące się humorem dialogi.

Adventurer – nowa gra twórców NecroVisioN - ilustracja #2

„Adventurer to nie tylko shooter osadzony w unikalnej scenerii, lecz także powrót do korzeni FPS-ów. Eksploracja rozbudowanych, nieliniowych lokacji, szukanie skarbów (z kompasem i mapą), rozwiązywanie zagadek, a to wszystko okraszone egzotyką i świetną oprawą graficzną. W przeszłości, jako studio, zahaczaliśmy o inne gatunki gier, ale to w FPS-ach czujemy się najlepiej” – przekonuje Wojciech Pazdur, Director of Development The Farm 51.

Prace nad Adventurer są już mocno zaawansowane. Robocza wersja gry prezentowała była pod koniec ubiegłego roku na spotkaniu z zagranicznymi wydawcami i zebrała bardzo pochlebne opinie. Szefostwo The Farm 51 Group szacuje, że tytuł w wersjach na kopmputery PC oraz konsolę Xbox 360 sprzeda się w nakładzie co najmniej 400 tys. kopii.

Adventurer – nowa gra twórców NecroVisioN - ilustracja #3

Warto dodać, że Adventurer to nie jedyny projekt śląskiego studia. W styczniu podpisało ono umowę z firmą Nordic Games, której przedmiotem jest produkcja odświeżonej wersji megahitu sprzed lat.

  1. Oficjalna strona internetowa studia The Farm 51