Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Deadfall Adventures (PC)

Deadfall Adventures

Deadfall Adventures: Heart of Atlantis

Inspirowana kinem nowej przygody (Poszukiwacze zaginionej Arki, Kopalnie króla Salomona i inne) przygodowa gra akcji z widokiem FPP. Tytuł wyprodukowany został przez gliwickie studio The Farm 51, znane m.in. z NecroVision oraz Painkiller Hell & Damnation.

Akcji | FPP | FPS | polskie | kooperacja

Okładka Deadfall Adventures (PC)

data premiery gry:

15lis2013

PC X360

29paź2014

PS3

Deadfall Adventures to stworzona z myślą o fanach Indiany Jonesa i Allana Quatermaina widowiskowa gra akcji, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska śląskiego studia The Farm 51. W założeniach twórców tytuł, znany niegdyś jako The Adventurer, łączy elementy pierwszoosobowej strzelaniny i przygodówki, przedstawiając graczom trzymającą w napięciu opowieść z iście kinowym rozmachem.

Akcja gry osadzona została w latach 30. ubiegłego wieku. Główny bohater to James Lee Quatermain (potomek Allana Quatermaina), żądny przygód i sławy poszukiwacz skarbów, któremu nie straszne są żadne niebezpieczeństwa. Podążając tropem pradawnych tajemnic odwiedza on szereg lokacji rozrzuconych na całym świecie – od zaginionej świątyni w środku amazońskiej dżungli, poprzez mroczne korytarze egipskich piramid i ruiny majestatycznej Petry, aż po skute lodem grobowce Arktyki. Celem podróżnika jest tajemniczy artefakt, który podobno zapewnia nieśmiertelność – niestety, polują na niego także Rosjanie oraz Hitlerowcy.

Od strony rozgrywki Deadfall Adventures stara się łączyć kilka pomysłów: dynamiczne strzelaniny, eksplorację oraz rozwiązywanie zagadek. W pierwszym przypadku dostajemy dość typową strzelankę z bogatym arsenałem (ponad 30 rodzajów broni) i możliwością wykorzystania w akcji pułapek środowiskowych. Eksploracja sprowadza się do przeczesywania poziomów w poszukiwaniu skarbów, pełniących rolę punktów umiejętności, które można rozdać w specjalnie przygotowanych miejscach. Żeby zdobyć wiele z nich, trzeba rozwiązać wspomniane zagadki, stworzone przez pradawne ludy. Łamigłówki zostały zaprojektowane tak, aby nie stanowić zbytniego utrudnienia.

Deadfall Adventures ma w zanadrzu jeszcze parę innych ciekawostek. Warto odnotować chociażby to, że podczas gry walczymy zarówno z ludzkimi, jak i ponadnaturalnymi przeciwnikami. Dodatkiem do kampanii solowej są: tryb przetrwania, w którym odpieramy ataki hord oponentów oraz rozgrywka sieciowa. Wśród trybów multiplayer wyróżnia się tak zwane „polowanie na skarby”, podczas którego gracze rywalizują o pradawne posążki i mogą korzystać z przeróżnych bonusów - jeden z nich zamienia postać w mumię. Gra działa na silniku Unreal Engine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 676 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 421 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Deadfall Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Deadfall Adventures

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepszy)
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
Recenzja gry Deadfall Adventures - Indiana Jones i Uncharted w jednym
Recenzja gry Deadfall Adventures - Indiana Jones i Uncharted w jednym

Recenzja 13 listopada 2013, 09:00

Nasz bohater nosi naraz dwa rodzaje broni – krótką i długą, a podczas zabawy wielokrotnie zmienia podstawowe rewolwery z nielimitowaną amunicją na np. szybkostrzelne pistolety i wspomaga się strzelbami, karabinami snajperskimi czy też wyrwanymi z martwych nazistowskich rąk MP38. Na brak różnorodności arsenału nikt więc nie powinien narzekać, tym bardziej że do akcji wkracza również latarka, która „rozmiękcza” nadprzyrodzonych wrogów. To samo w paru miejscach można zrobić za pomocą światła słonecznego odbitego od luster. Miłe urozmaicenie. W arsenale Jamesa znajdują się także dwa inne istotne gadżety – kompas i notatnik. Ten pierwszy ma igłę zanurzoną w atlantydzkim złocie i zawsze, gdy blisko znajduje się skarb, wskazuje jego położenie, z kolei notatnik zawiera wskazówki dziadka Quatermaina dotyczące napotykanych na trasie zagadek i pułapek (swoją drogą – oznacza to, że dokładnie te same miejsca odwiedził kiedyś sam Allan, ale z jakichś względów zostawił wszystkie znaleziska nienaruszone, by mógł na nie trafić jego wnuk... naciągane, przyznacie).

PC
X360
PS3