Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2014, 19:35

autor: Ender

Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3

Producenci z polskiego studia The Farm 51 zapowiedzieli, że w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy na konsoli PlayStation 3 zadebiutuje gra Deadfall Adventures: Heart of Atlantis. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją FPS-a, który pojawił się w listopadzie ubiegłego roku na Xboksie 360 i komputerach PC.

Niewykluczone, że w późniejszym terminie rozszerzona wersja Deadfall Adventures trafi też na inne platformy sprzętowe - Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3 - wiadomość - 2014-07-11
Niewykluczone, że w późniejszym terminie rozszerzona wersja Deadfall Adventures trafi też na inne platformy sprzętowe

Deadfall Adventures to dzieło gliwickiego studia The Farm 51, które zostało wydane w listopadzie ubiegłego roku na komputerach PC oraz konsoli Xbox 360. Gra nie zdobyła zbyt wysokich not wśród recenzentów i krytyków. Mimo oryginalnej tematyki oraz garści interesujących pomysłów, twórcom nie do końca udało się sprostać oczekiwaniom graczy oraz swoim dużym ambicjom. Deweloperzy nie spoczęli jednak na laurach i zapowiedzieli właśnie poprawioną oraz rozszerzoną wersję produkcji, która wyeliminowała część bolączek oryginału. Deadfall Adventures: Heart of Atlantis ukaże się jeszcze latem tego roku na konsoli PlayStation 3. Tytuł będzie dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej, a jego cena nie jest jeszcze znana. Artur Falkowski, producent w The Farm 51, zapewnił że:

W pracy nad Deadfall Adventures: Heart of Atlantis staraliśmy się stworzyć produkcję, w którą sami moglibyśmy potem zagrać jako fani gatunku. Pod wieloma względami jest to zupełnie nowa gra. Nowe tryby, usprawnienia rozgrywki i dodatkowa zawartość sprawią, że Deadfall Adventures: Heart of Atlantis będzie na pewno świetną propozycją dla fanów gier przygodowych.

Część zmian wprowadzona została na podstawie sugestii graczy - Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3 - wiadomość - 2014-07-11
Część zmian wprowadzona została na podstawie sugestii graczy

Deadfall Adventures inspirowane jest klasycznymi książkami oraz filmami przygodowymi, na czele z legendarną serią Indiana Jones. Akcja gry osadzona została w latach 30. ubiegłego wieku. Jej głównym bohaterem jest James Lee Quatermain (potomek Allana Quatermaina), żądny przygód i sławy poszukiwacz antycznych skarbów. Podążając tropem pradawnych tajemnic, odwiedza on szereg lokacji rozrzuconych na całym świecie stara się trafić na trop tajemniczego artefaktu, który podobno zapewnia nieśmiertelność. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, tytuł oferuje typowe rozwiązania znane z dziesiątek FPS-ów, które urozmaicają liczne zagadki logiczne i elementy zręcznościowe. Nowa wersja gry ma wprowadzać całą gamę nowinek i poprawek:

W edycji na PlayStation 3 znajdziemy:

 1. Nowe lokacje i sekrety do odkrycia
 2. Liczne usprawnienia oprawy graficznej oraz rozgrywki
 3. Tryb Survival/Co-op stworzony z myślą o PlayStation 3
 4. Nowe walki z bossami
 5. Nowe przerywniki filmowe oraz poprawiony wygląd cut-scenek, które pojawiły się we wcześniejszych edycjach gry
 6. Zmodyfikowany system awansu postaci
 7. Rozbudowana wersja notatnika w grze
 8. Nowy atak latarką, który okaże się skuteczny przeciwko niektórym wrogom

The Farm 51 to jeden z najbardziej znanych polskich deweloperów. Studio, mające swoją siedzibę w Gliwicach, znane jest z takich produkcji, jak NecroVision czy też Painkiller Hell & Damnation. W listopadzie 2013 roku firma wypuściła na rynek Deadfall Adventures. W tej chwili twórcy pracują nad FPS-em Get Even, który ma oferować fotorealistyczną oprawę graficzną oraz unikalny gameplay. Produkcja zadebiutuje na rynku w 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

 1. Recenzja gry Deadfall Adventures - Indiana Jones i Uncharted w jednym
 2. Oficjalna strona internetowa gry Deadfall Adventures
 3. Oficjalna strona internetowa studia The Farm 51