Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2014, 19:35

autor: Ender

Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3

Producenci z polskiego studia The Farm 51 zapowiedzieli, że w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy na konsoli PlayStation 3 zadebiutuje gra Deadfall Adventures: Heart of Atlantis. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją FPS-a, który pojawił się w listopadzie ubiegłego roku na Xboksie 360 i komputerach PC.

Niewykluczone, że w późniejszym terminie rozszerzona wersja Deadfall Adventures trafi też na inne platformy sprzętowe - Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3 - wiadomość - 2014-07-11
Niewykluczone, że w późniejszym terminie rozszerzona wersja Deadfall Adventures trafi też na inne platformy sprzętowe

Deadfall Adventures to dzieło gliwickiego studia The Farm 51, które zostało wydane w listopadzie ubiegłego roku na komputerach PC oraz konsoli Xbox 360. Gra nie zdobyła zbyt wysokich not wśród recenzentów i krytyków. Mimo oryginalnej tematyki oraz garści interesujących pomysłów, twórcom nie do końca udało się sprostać oczekiwaniom graczy oraz swoim dużym ambicjom. Deweloperzy nie spoczęli jednak na laurach i zapowiedzieli właśnie poprawioną oraz rozszerzoną wersję produkcji, która wyeliminowała część bolączek oryginału. Deadfall Adventures: Heart of Atlantis ukaże się jeszcze latem tego roku na konsoli PlayStation 3. Tytuł będzie dostępny jedynie w dystrybucji cyfrowej, a jego cena nie jest jeszcze znana. Artur Falkowski, producent w The Farm 51, zapewnił że:

W pracy nad Deadfall Adventures: Heart of Atlantis staraliśmy się stworzyć produkcję, w którą sami moglibyśmy potem zagrać jako fani gatunku. Pod wieloma względami jest to zupełnie nowa gra. Nowe tryby, usprawnienia rozgrywki i dodatkowa zawartość sprawią, że Deadfall Adventures: Heart of Atlantis będzie na pewno świetną propozycją dla fanów gier przygodowych.

Część zmian wprowadzona została na podstawie sugestii graczy - Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3 - wiadomość - 2014-07-11
Część zmian wprowadzona została na podstawie sugestii graczy

Deadfall Adventures inspirowane jest klasycznymi książkami oraz filmami przygodowymi, na czele z legendarną serią Indiana Jones. Akcja gry osadzona została w latach 30. ubiegłego wieku. Jej głównym bohaterem jest James Lee Quatermain (potomek Allana Quatermaina), żądny przygód i sławy poszukiwacz antycznych skarbów. Podążając tropem pradawnych tajemnic, odwiedza on szereg lokacji rozrzuconych na całym świecie stara się trafić na trop tajemniczego artefaktu, który podobno zapewnia nieśmiertelność. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, tytuł oferuje typowe rozwiązania znane z dziesiątek FPS-ów, które urozmaicają liczne zagadki logiczne i elementy zręcznościowe. Nowa wersja gry ma wprowadzać całą gamę nowinek i poprawek:

W edycji na PlayStation 3 znajdziemy:

 1. Nowe lokacje i sekrety do odkrycia
 2. Liczne usprawnienia oprawy graficznej oraz rozgrywki
 3. Tryb Survival/Co-op stworzony z myślą o PlayStation 3
 4. Nowe walki z bossami
 5. Nowe przerywniki filmowe oraz poprawiony wygląd cut-scenek, które pojawiły się we wcześniejszych edycjach gry
 6. Zmodyfikowany system awansu postaci
 7. Rozbudowana wersja notatnika w grze
 8. Nowy atak latarką, który okaże się skuteczny przeciwko niektórym wrogom
Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3 - ilustracja #3
Deadfall Adventures: Heart of Atlantis – nowa wersja FPS-a polskiego studia The Farm 51 zmierza na PlayStation 3 - ilustracja #4

The Farm 51 to jeden z najbardziej znanych polskich deweloperów. Studio, mające swoją siedzibę w Gliwicach, znane jest z takich produkcji, jak NecroVision czy też Painkiller Hell & Damnation. W listopadzie 2013 roku firma wypuściła na rynek Deadfall Adventures. W tej chwili twórcy pracują nad FPS-em Get Even, który ma oferować fotorealistyczną oprawę graficzną oraz unikalny gameplay. Produkcja zadebiutuje na rynku w 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC.

 1. Recenzja gry Deadfall Adventures - Indiana Jones i Uncharted w jednym
 2. Oficjalna strona internetowa gry Deadfall Adventures
 3. Oficjalna strona internetowa studia The Farm 51
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.