Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka Painkiller Hell & Damnation (PC)
OkładkaPainkiller Hell & Damnation (PC)

Painkiller Hell & Damnation

Kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanin FPP, zapoczątkowanego w 2004 roku przez polskie studio People Can Fly. Za opracowanie opisywanej produkcji odpowiada zespół The Farm 51, założony przez ludzi, którzy brali udział w tworzeniu pierwowzoru.

Akcji | FPP | FPS | polskie

Painkiller Hell & Damnation Premiera

31paź2012

PC

31maj2013

X360 PS3

Gry podobne do Painkiller Hell & Damnation

Gears of War

Bulletstorm

Serious Sam 3: BFE

Painkiller Hell & Damnation to dynamiczna strzelanka, będąca odświeżoną wersją pierwszej części serii, w której liczy się jedynie refleks gracza. Projekt powstał w gliwickim studiu The Farm 51, znanym z serii NecroVision. Zespół ten założony został przez ludzi, którzy brali udział w produkcji pierwszego Painkillera.

Głównym bohaterem jest Daniel Garner, który wraz ze swoją żoną ginie w wypadku samochodowym.Jednak nie trafia on ani do nieba, ani do piekła. Zostaje wybrany do walki z demonicznymi hordami w imię dobra, co ma mu pozwolić odkupić swoje winy i umożliwić dołączenie do swojej żony w zaświatach.

Grę zbudowano w oparciu o technologię Unreal Engine 3, dzięki czemu możliwe było uzyskanie znacznie ładniejszej oprawy niż w którejkolwiek z poprzednich odsłon. Pomimo zmiany silnika podstawowe zasady zabawy nie uległy zmianie. Ponownie wcielamy się w uzbrojonego po zęby bohatera, który musi zmierzyć się z setkami krwiożerczych wrogów i gigantycznymi bossami.

Do naszej dyspozycji oddany został całkiem pokaźny arsenał. Gracz może korzystać z kołkownicy, która przybija wrogów do ścian, sufitów lub podłogi. Oprócz tego występują standardowe bronie w grach FPS, takie jak strzelba czy rakietnica, a wszystkie z nich posiadają dwa tryby prowadzenia ognia. W Painkiller Hell & Damnation pojawia się tylko jedno narzędzie, którego nie było w pierwszej części serii – Soulcatcher. Umożliwia ono zbieranie dusz poległych przeciwników i wystrzelenie w nich wiązki promieni.

W odświeżonej wersji Painkillera gracze mogą zmierzyć się ze sobą w trybie multiplayer za pośrednictwem Internetu lub sieci lokalnej. Do dyspozycji oddane zostały takie tryby, jak capture the flag, deathmatch, team deathmatch oraz survival. Dodatkowo można razem ze znajomymi przejść kampanię dla jednego gracza w trybie kooperacji.

Ostatnia modyfikacja 4 października 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 682 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Painkiller Hell & Damnation cena w dniu premiery: 15,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Painkiller Hell & Damnation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Painkiller Hell & Damnation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3