Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2013, 12:49

autor: moir

Painkiller Hell & Damnation trafi w kwietniu na konsole X360 i PS3

Nordic Games, wydawca gry Painkiller Hell & Damnation, poinformował o zaplanowanej na kwiecień tego roku premierze najnowszej odsłony popularnej serii w wersjach na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Painkiller Hell & Damnation w wersji PC zadebiutował w październiku 2012 roku. - Painkiller Hell & Damnation trafi w kwietniu na konsole X360 i PS3 - wiadomość - 2013-01-09
Painkiller Hell & Damnation w wersji PC zadebiutował w październiku 2012 roku.

Firma Nordic Games, wydawca gry Painkiller Hell & Damnation, oficjalnie ogłosiła zbliżającą się wielkimi krokami premierę swojego tytułu na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. Odświeżona wersja pierwszej części serii na półki sklepowe trafi w kwietniu tego roku.

Ciesząca się sporą popularnością produkcja polskiego studia The Farm 51 dostępna będzie w dwóch wersjach – standardowej za 24,99 funta (ok. 126 zł) oraz w edycji kolekcjonerskiej w cenie 34,99 funta (ok. 176 zł).

Opóźnienie względem premiery gry na PC (31 października 2012) tłumaczy Reinhard Pollice, jeden z przedstawicieli Nordic Games:

Ciężko pracowaliśmy, by nasze wersje gry na Xboksa 360 i PlayStation 3 były godne swojego pecetowego pierwowzoru. Niewielkie opóźnienie miało na celu zapewnienie wszystkim członkom konsolowej społeczności możliwości doświadczenia tak piekielnie makabrycznej rozgrywki jakiej chcą i na jaką zasługują. Dodatkowy czas, jaki poświęciliśmy na ostatnie poprawki na pewno sprawi, że wszyscy gracze zrozumieją, że na najlepsze rzeczy zawsze warto trochę poczekać.

Painkiller Hell & Damnation trafi w kwietniu na konsole X360 i PS3 - ilustracja #2Painkiller Hell & Damnation to dynamiczna strzelanka, w której przychodzi mierzyć się nam z hordami wrogów oraz ogromnymi bossami rodem z piekła. Głównym bohaterem gry jest Daniel Garner, który po swojej śmierci zostaje wybrany do walki w imię dobra z demonicznymi przeciwnikami, by w ten sposób odkupić swoje winy i dołączyć do swej żony w zaświatach. Gra zbudowana jest w oparciu o popularny Unreal Engine 3. Najnowsza odsłona serii pozwala graczom zmierzyć się ze sobą w rozgrywce multiplayer, a także współpracować w trybie kooperacji. Gra została wydana na PC 31 października 2012 roku.