Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2013, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Painkiller Hell & Damnation - DLC Heaven's Above zamieni FPS-a w izometryczny shooter

Pojutrze w ofercie serwisu Steam pojawi się dodatek DLC Heaven's Above do gry Painkiller Hell & Damnation. Rozszerzenie zmieni tego FPS-a w izometryczny shooter, oddając do dyspozycji pięć map znanych z kampanii.

Firma Nordic Games zapowiedziała dodatek DLC Heaven’s Above do gry Painkiller Hell & Damnation, który zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji jeszcze w tym tygodniu. Rozszerzenie jest na tyle nietypowe, że kompletnie odmienia gatunek i mechanikę rozgrywki pierwotnego produktu.

Heaven’s Above pozwoli zagrać w trybie dla jednego gracza lub w kooperacji na pięciu mapach znanych z kampanii (Graveyard, Town, Babel, Angkor, Pentagon). Najciekawsze jest jednak to, że rozszerzenie zamieni produkcję gliwickiego studia The Farm 51 w… izometryczny shooter w stylu takich tytułów jak Dead Nation, Alien Breed Trilogy, czy Shadowgrounds Survivor. Przypomnijmy, że podstawowa wersja Painkiller Hell & Damnation jest pierwszoosobową strzelaniną.

Nie licząc kompletnie odmienionej rozgrywki, omawiany dodatek DLC zapewni też nowe dopałki (tzw. power-upy) i bronie do zebrania (powrócą również pukawki znane z podstawki). Całość zostanie wzbogacona o nowe osiągnięcia do odblokowania. Heaven’s Above zadebiutuje 20 czerwca w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam. Cena rozszerzenia nie jest jeszcze znana.

Painkiller Hell & Damnation to niezwykle dynamiczna pierwszoosobowa strzelanina od studia The Farm 51, będąca odświeżoną wersją pierwszej części serii z 2004 roku, za którą odpowiadał pierwotnie zespół People Can Fly. Cykl Painkiller od zawsze charakteryzował się niczym nieskrępowaną rozgrywką polegającą na ciągłej eliminacji setek, a nawet tysięcy demonicznych wrogów. Nie inaczej jest w tej odsłonie, a do dyspozycji gracza tradycyjnie oddano całkiem pokaźny arsenał broni.