Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Shadowgrounds Survivor (PC)
OkładkaShadowgrounds Survivor (PC)

Shadowgrounds Survivor PC

Druga odsłona cyklu widowiskowych strzelanin, stworzona przez fińskie studio Frozenbyte.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | strzelanki

Shadowgrounds Survivor Premiera PC

14listopada2007

pudełko PL

18listopada2007

producent: Techland wydawca: Techland wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shadowgrounds Survivor

Shadowgrounds

Alien Breed: Tower Assault

Dark Matter

Druga odsłona cyklu widowiskowych strzelanin, stworzona przez fińskie studio Frozenbyte. Głównym atutem programów z tej serii jest akcja przedstawiana z perspektywy lotu ptaka, stosunkowo rzadko oglądana w dzisiejszych czasach i nasuwająca oczywiste skojarzenia z klasycznymi produkcjami w stylu Gauntlet czy Alien Breed.

Shadowgrounds Survivor nie kontynuuje historii opowiedzianej w pierwowzorze, ale jeszcze raz odtwarza te same wydarzenia, tyle, że opowiedziane one są z zupełnie innej perspektywy. Gracze poznają tu całkowicie nowych bohaterów (żołnierz Luke Giffords, technik Bruno Lastmann oraz członkini sił specjalnych, Isabel Larose), a o wyczynach Wesley’a Tylera, w którego rolę wcielaliśmy się w pierwszym programie, dowiadują się w różnoraki sposób podczas rozgrywki. Tak jak poprzednio, fabuła gry koncentruje się wokół jednego z księżyców Jowisza – Ganimedesa – gdzie Ziemianom, po wielu problemach, udało się stworzyć placówkę naukowo-badawczą. Po kilkunastu latach spokojnej działalności, kolonia zostaje zaatakowana przez kosmitów, którzy nie mają ochoty brać jeńców. Ocalali pracownicy stacji muszą zatem wziąć sprawy w swoje ręce i raz na zawsze pozbyć się najeźdźców.

Program cechuje ogromna dawka strzelania – pod tym względem Shadowgrounds Survivor nie ustępuje najwybitniejszym przedstawicielom gatunku. Obfity i zróżnicowany arsenał, a także ogromna liczba wrogów sprawiają, że każdy miłośnik gier akcji znajdzie tu coś dla siebie. Produkt wprowadza też możliwość zdobywania punktów doświadczenia i w oparciu o nie, rozwijanie podstawowych umiejętności każdego z bohaterów.

Shadowgrounds Surivivor korzysta z usług tego samego, stworzonego przez Finów od podstaw silnika, który doczekał się kilku poprawek wpływających na oprawę wizualną, a także oddziaływania fizyczne, wspomagane przez karty wyposażone w procesor PhysX. Za stronę muzyczną odpowiada Ari „Amen” Pulkkinen, muzyk znany z grupy Lordi (laureatów Eurowizji z 2006 roku).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 210 głosów czytelników.

Shadowgrounds Survivor cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shadowgrounds Survivor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shadowgrounds Survivor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP