Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS3PS4
Okładka Dead Nation (PSV)
OkładkaDead Nation (PSV)

Dead Nation

Dead Nation: Apocalypse Edition

Dead Nation to mroczna strzelanina wydana za pośrednictwem PlayStation Network. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z ocalałych śmiałków, który staje naprzeciw hord zombie. Poza trybem solo dostępny jest też jest multiplayer.

Akcji | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | na 2 osoby | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Nation Premiera

30lis2010

PS3

4mar2014

PS4

15kwi2014

PSV

Gry podobne do Dead Nation

Wanted Corp

Uppers

The Hungry Horde

Dead Nation: Apocalypse Edition to trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której akcja została przedstawiona z widoku izometrycznego. Gracze wcielają się w jednego z ocalałych w pandemii wirusa, który zamienił większość populacji świata w krwiożercze zombie. W trakcie swojej podróży przez spustoszone miasta, bohater do obrony wykorzystuje szereg rodzajów broni palnej. Za produkcję tytułu odpowiada grupa uzdolnionych programistów ze studia Housemarque (twórcy popularnej serii Super Stardust oraz gry Resogun). Gra pierwotnie ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Edycja Apocalypse, przygotowana przez Climax Studios, oferuje szereg usprawnień. Poprawiono oprawę graficzną, dostępną teraz w rozdzielczości 1080p, zmieniono interfejs oraz niektóre elementy rozgrywki. Gra współpracuje również z dedykowaną jej aplikacją mobilną oraz zawiera dodatek DLC Road of Devastation.

Rozgrywka oferowana przez Dead Nation: Apocalypse Edition została uproszczona do granic możliwości. Za sterowanie postacią odpowiada lewa gałka analogowa. Prawej przydzielono funkcję celowania natomiast przyciski R1 oraz R3 powodują kolejno strzał i przeładowanie broni. Wśród proponowanego arsenału znajdziemy różne rodzaje strzelb, lekkich karabinów maszynowych, granatów, a nawet i miotacza ognia. W ekstremalnych przypadkach możemy również wykonać cios z bliska (L1) oraz rzucić w atakującego zombie aktualnie trzymanym przedmiotem. Mimo znanego od lat schematu, pożoga oraz towarzysząca jej walka o przetrwanie potrafi dostarczyć wystarczającej ilość emocji. Odpowiada za to przede wszystkim opracowany przez Housemarqe silnik oraz przyjemna dla oka grafika.

Dopełnieniem Dead Nation jest multiplayer. Dzięki niemu przystąpimy do kooperacji ze swoimi przyjaciółmi zarówno w trybie online jak i za pomocą split-screen. Wszystkie osiągnięcia gracza są notowane w specjalnym rankingu dostępnym na serwerach PSN. Co więcej, za pośrednictwem wspomnianych statystyk prowadzona jest wirtualna, międzynarodowa mapa siedlisk zombie oraz graczy dążących do ich zniszczenia.

Ostatnia modyfikacja 12 czerwca 2013

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead Nation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dead Nation Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSV
PS4