Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS3PSV
Okładka Dead Nation: Apocalypse Edition (PS4)

Dead Nation: Apocalypse Edition

Dead Nation

Dead Nation to mroczna strzelanina wydana za pośrednictwem PlayStation Network. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z ocalałych śmiałków, który staje naprzeciw hord zombie. Poza trybem solo dostępny jest też jest multiplayer.

Akcji | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | na 2 osoby | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Dead Nation: Apocalypse Edition (PS4)

data premiery gry:

30lis2010

PS3

4mar2014

PS4

15kwi2014

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead Nation: Apocalypse Edition to trójwymiarowa gra zręcznościowa, w której akcja została przedstawiona z widoku izometrycznego. Gracze wcielają się w jednego z ocalałych w pandemii wirusa, który zamienił większość populacji świata w krwiożercze zombie. W trakcie swojej podróży przez spustoszone miasta, bohater do obrony wykorzystuje szereg rodzajów broni palnej. Za produkcję tytułu odpowiada grupa uzdolnionych programistów ze studia Housemarque (twórcy popularnej serii Super Stardust oraz gry Resogun). Gra pierwotnie ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Edycja Apocalypse, przygotowana przez Climax Studios, oferuje szereg usprawnień. Poprawiono oprawę graficzną, dostępną teraz w rozdzielczości 1080p, zmieniono interfejs oraz niektóre elementy rozgrywki. Gra współpracuje również z dedykowaną jej aplikacją mobilną oraz zawiera dodatek DLC Road of Devastation.

Rozgrywka oferowana przez Dead Nation: Apocalypse Edition została uproszczona do granic możliwości. Za sterowanie postacią odpowiada lewa gałka analogowa. Prawej przydzielono funkcję celowania natomiast przyciski R1 oraz R3 powodują kolejno strzał i przeładowanie broni. Wśród proponowanego arsenału znajdziemy różne rodzaje strzelb, lekkich karabinów maszynowych, granatów, a nawet i miotacza ognia. W ekstremalnych przypadkach możemy również wykonać cios z bliska (L1) oraz rzucić w atakującego zombie aktualnie trzymanym przedmiotem. Mimo znanego od lat schematu, pożoga oraz towarzysząca jej walka o przetrwanie potrafi dostarczyć wystarczającej ilość emocji. Odpowiada za to przede wszystkim opracowany przez Housemarqe silnik oraz przyjemna dla oka grafika.

Dopełnieniem Dead Nation jest multiplayer. Dzięki niemu przystąpimy do kooperacji ze swoimi przyjaciółmi zarówno w trybie online jak i za pomocą split-screen. Wszystkie osiągnięcia gracza są notowane w specjalnym rankingu dostępnym na serwerach PSN. Co więcej, za pośrednictwem wspomnianych statystyk prowadzona jest wirtualna, międzynarodowa mapa siedlisk zombie oraz graczy dążących do ich zniszczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead Nation: Apocalypse Edition

Klasyfikacja PEGI Dead Nation: Apocalypse Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dead Nation

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Dead Nation - recenzja gry
Dead Nation - recenzja gry

Recenzja 29 grudnia 2010, 12:31

Przy dokładnej eksploracji poziomów znajdujemy również fragmenty pancerza, który następnie da się w sklepie dowolnie kompletować, co wpływa na współczynniki wytrzymałości, siły i zręczności postaci. Statystyki mają spore znaczenie, bowiem w czasie potyczek, poza samym strzelaniem, możemy wykonywać także uniki, do czego przydaje się większa zręczność, w momencie kiedy znajdujemy się w samym środku roju zombiaków, oraz uderzać przeciwników w walce wręcz, choć to już naprawdę ostateczność.

PS3
PSV
PS4