Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2013, 10:18

autor: luckie

Pierwsze grafiki koncepcyjne z Dead Nation 2

Co prawda Dead Nation 2 nie zostało jeszcze zapowiedziane, ale już pojawiły się pierwsze tematyczne grafiki koncepcyjne. Jeśli wierzyć obrazkom, tym razem gracze zmierzą się z dinozaurami.

Dinozaury wróciły. I są wkurzone - Pierwsze grafiki koncepcyjne z Dead Nation 2 - wiadomość - 2013-02-11
Dinozaury wróciły. I są wkurzone

Rysownik Amar Djouad umieścił na swojej stronie internetowej grafiki koncepcyjne, podpisane jako obrazki z Dead Nation 2. Mimo braku oficjalnej zapowiedzi gry, mogą one budzić zainteresowanie, szczególnie tych, którzy pamiętają część pierwszą (można ją opisać jako oldskulową strzelaninę z kamerą umieszczoną „na suficie”). Jeśli faktycznie przedstawiają to, co zobaczymy w grze, w Dead Nation 2, prócz hord nieumarłych, na naszym celowniku znajdą się dinozaury. Jak wskazywałby jeden z rysunków, prehistoryczne gady wystąpią w różnym kształcie i rozmiarze, więc mogą równie dobrze pojawić się w roli typowego mięsa armatniego, jak i potężnych bossów. Z kolei inna ilustracja przedstawia przerośniętego, niebieskiego mutanta.

Prorok? Co ty tu robisz? - Pierwsze grafiki koncepcyjne z Dead Nation 2 - wiadomość - 2013-02-11
Prorok? Co ty tu robisz?

Niedawno przedstawiciele studia Housemarque napisali na Facebooku, że pracują obecnie nad kilkoma projektami. O jednym z nich prawdopodobnie mamy dowiedzieć się przed wakacjami. Czyżby chodziło właśnie o Dead Nation 2?

Jak widać, asasyni walczą na różnych frontach - Pierwsze grafiki koncepcyjne z Dead Nation 2 - wiadomość - 2013-02-11
Jak widać, asasyni walczą na różnych frontach

Pierwsze grafiki koncepcyjne z Dead Nation 2 - ilustracja #4Dead Nation, autorstwa studia Housemarque, wydane zostało pod koniec 2010 roku na platformie PlayStation Network. Jednak gra zyskała na popularności kilka miesięcy później, po głośnym ataku hakerów na PSN, gdy firma Sony, w ramach przeprosin, zaczęła rozdawać ją za darmo.

Dead Nation to prosta strzelanina, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka. Zadanie gracza polega na eksterminacji nacierających zombie, przy pomocy niemałego arsenału broni. Mimo nieskomplikowanych zasad, gra sprawiła użytkownikom PSN mnóstwo radochy, a wielu z nich z niecierpliwością czeka na kontynuację.