Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2011, 09:51

autor: Jiker

Castle Crashers i God of War wśród zwycięzców PSN Gamers’ Choice Awards

Firma Sony Computer Entertainment opublikowała listę zwycięzców pierwszej edycji konkursu PlayStation Network Gamers’ Choice Awards (dedykowanego użytkownikom amerykańskiego PSN). Jednocześnie ujawniła, że nagrodzone tytuły przez cały najbliższy tydzień będzie można zakupić w promocyjnych cenach.

Firma Sony Computer Entertainment opublikowała listę zwycięzców pierwszej edycji konkursu PlayStation Network Gamers’ Choice Awards (dedykowanego użytkownikom amerykańskiego PSN). Jednocześnie ujawniła, że nagrodzone tytuły przez cały najbliższy tydzień będzie można zakupić w promocyjnych cenach.

Castle Crashers i God of War wśród zwycięzców PSN Gamers’ Choice Awards - ilustracja #1

Castle Crashers

Najlepszą grą na PlayStation 3 wybrane zostało zręcznościowe Castle Crashers. Zgodnie z oczekiwaniami mali rycerze toczyli bardzo wyrównaną walkę z inną chodzoną bijatyką utrzymaną w staroszkolnym stylu, czyli Scott Pilgrim vs. The World: The Game. Dzieło studia The Behemoth w pokonanym polu zostawiło także dwie wesołe produkcje ocierające się o gatunek cRPG (Costume Quest oraz DeathSpank).

Wśród nominowanych produkcji dostępnych na PSN i przeznaczonych na PSP bezkonkurencyjne okazały się najnowsze przenośne przygody Kratosa. Cyfrowa wersja God of War: Ghost of Sparta studia Ready At Dawn nie dała żadnych szans kawalkadzie czterech japońskich RPG (Lunar: Silver Star Harmony, Phantasy Star Portable 2, Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable, oraz Valkyria Chronicles II).

Castle Crashers i God of War wśród zwycięzców PSN Gamers’ Choice Awards - ilustracja #2

God of War: Ghost of Sparta

Najlepszym tytułem ekskluzywnym ubiegłego roku w ofercie PSN okazała się prosta w założeniach, aczkolwiek przynosząca wielką satysfakcję produkcja o tytule Dead Nation. Masakra z zombie w rolach głównych, która doczekała się wczoraj specjalnej aktualizacji (wzbogacającej grę m.in. o chat głosowy w trybie kooperacji), wyprzedziła m.in. przygody szalonego motocyklisty Joe Danger, a także pierwszy sezon przygodówki Sam & Max.

Stwierdzenie, że ubiegły rok upłynął nam pod znakiem zombie nie jest chyba przesadą. Potwierdza to nagroda w kategorii „Najlepsza gra z serii mini”. Produkcja o tytule Age of Zombies, w której walczymy z hordami nieumarłych w dosyć bajkowej, dwuwymiarowej scenerii, nie miała sobie równych. Rady nie dała jej nawet historia młodego Thora (Young Thor), prezentująca dosyć wysoki poziom technologiczny, jak na gry wchodzące w skład serii mini.

Castle Crashers i God of War wśród zwycięzców PSN Gamers’ Choice Awards - ilustracja #3

Dead Nation

Począwszy od dzisiaj, użytkownicy amerykańskiego PlayStation Network mogą nabywać zwycięskie tytuły w promocyjnych cenach (-30%, a także -50% w przypadku subskrypcji PlayStation Plus). Niewykluczone jednak, że jutro obniżka zostanie wprowadzona także w europejskim PSN. Całość jest bowiem jednym z pierwszych etapów tzw. Wiosennej Gorączki na PlayStation Network.