Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2011, 09:45

autor: Sarge

Amerykańska premiera Dragon Age II

Dzisiaj na amerykańskim rynku debiutuje Dragon Age II – kontynuacja jednej z najlepszych gier cRPG 2009 roku. W piątek doczekamy się jej premiery w Polsce, podobnie jak reszta Europy.

Dzisiaj na amerykańskim rynku debiutuje Dragon Age II – kontynuacja jednej z najlepszych gier cRPG 2009 roku. W piątek doczekamy się jej premiery w Polsce, podobnie jak reszta Europy.

Za stworzenie tej produkcji po raz kolejny zabrało się studio BioWare, mające na swoim koncie m.in. serie Mass Effect, Star Wars: Knights of the Old Republic, czy Baldur’s Gate. Jej oficjalnym dystrybutorem w naszym kraju została firma Electronic Arts Polska, która zdecydowała się wyłącznie na kinową lokalizację produktu (angielskie głosy, polskie napisy). Dla wielu osób może to być spore zaskoczenie, jako że pierwowzór otrzymał również rodzimy dubbing.

Amerykańska premiera Dragon Age II - ilustracja #1

Grę wciąż możecie zakupić w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowa wersja kosztuje tam 129.90 złotych, podczas gdy użytkownicy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 199.90 złotych. Osoby, które zamówiły ten tytuł do 11 stycznia, otrzymają go w specjalnej edycji, uprawniającej do ściągnięcia za darmo pierwszego dodatku DLC o nazwie The Exiled Prince. Późniejsze zamówienia również były wzbogacane o dodatkową zawartość – przeczytacie o niej w tej wiadomości.

Wszystkim niezdecydowanym przypominamy, że od kilkunastu dni dostępne jest demo pozwalające zapoznać się z prologiem gry, zdradzającym nieco więcej na temat głównego bohatera – Hawke’a. Warto skończyć próbkę, bo każdy kto dokona tego przed 31 marca, odblokuje w pełnej wersji Dragon Age II specjalną broń Hayder’s Razor. Jest to starożytny, wykuty przez krasnoludy miecz zwiększający zdrowie, manę i umiejętności bojowe władającego nim bohatera.

Pragniemy również poinformować, że jeszcze dziś po południu na naszych łamach pojawi się obszerna recenzja Dragon Age II. Dzięki temu jeszcze przed polską premierą będziecie mogli się dowiedzieć, czy nowe dzieło BioWare jest warte Waszych pieniędzy.

Amerykańska premiera Dragon Age II - ilustracja #2

Dragon Age II przynosi ze sobą kilka zmian, które wzbudzają pewne obawy wśród graczy. Wzorem serii Mass Effect, nasz bohater jest człowiekiem (brak wyboru ras), a my możemy co najwyżej dokonać wyboru płci. Także system prowadzenia rozmów przypomina ten z przygód komandora Sheparda – klasyczne listy dialogowe zastąpiły ikony nastawienia symbolizujące ogólny charakter wypowiedzi. Korekty doczekał się także systemu walki, choć jak pokazały niektóre materiały filmowe, fani taktycznych rozwiązań znanych z pierwowzoru również znajdą tu coś dla siebie.

Gra jeszcze na dobre nie zadomowiła się na rynku, a twórcy już wypuścili pierwszą łatkę do pecetowej wersji. Ważący 1.08 GB plik o nazwie High Resolution Texture Pack poprawia rozdzielczość większości tekstur. To dobra wiadomość dla posiadaczy mocniejszego sprzętu, którzy narzekali na poziom techniczny tej pozycji. Warto dodać, że do poprawnego działania patcha potrzebujemy karty graficznej z co najmniej 1024 MB pamięci na pokładzie. Poza tym, większość poprawek stanie się widoczna dopiero wtedy, gdy rozpoczniemy zabawę z włączoną obsługą DirectX 11.

UAKTUALNIENIE: W naszym serwisie pojawiła się już recenzja Dragon Age II. Wszystkich zainteresowanych nową produkcją BioWare zapraszamy do lektury.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age II

Dragon Age II