Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2014, 19:40

Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons w marcowej ofercie PlayStation Plus

Na blogu PlayStation pojawił się zestawienie nowych gier, które od marca zostaną udostępnione abonentom PlayStation Plus. W jej skład wchodzą między innymi Tomb Raider, Dead Nation: Apocalypse Edition, Brothers: A Tale of Two Sons.

Na początku marca minie zaledwie rok od światowej premiery Tomb Raidera

Na oficjalnym europejskim blogu PlayStation pojawiło się zestawienie pełnych wersji gier, które od 5 marca będą mogli pobrać za darmo wszyscy posiadacze abonamentu PlayStation Plus. Co ciekawe, nieco ponad dwa tygodnie temu w sieci pojawiły się plotki co do marcowej aktualizacji. Osoby, które śledziły ten temat nie będą zaskoczone. Krążące po internecie przypuszczenia okazały się w 100% prawdziwe.

Tym razem najgłośniejszy tytuł czeka na posiadaczy PlayStation 3. Jest nim najnowsza odsłona serii Tomb Raider. Gra, której nie trzeba raczej przedstawiać, zadebiutowała w sklepach zaledwie rok temu, a tamtym miesiącu doczekała się poprawionej konwersji na konsole nowej generacji (która z oczywistego powodu nie pojawi się na razie w kolekcji). Drugą produkcją udostępnioną plusowiczom jest nagradzana i unikalna niezależna zręcznościowa przygodówka Brothers: A Tale of Two Sons. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują równocześnie postacie dwóch braci, którzy przemierzają baśniowy świat w poszukiwaniu ratunku dla chorego ojca.

Z kolei właściciele PlayStation 4 otrzymają ponownie debiutancki tytuł. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z w pełni nową produkcją. Jest nią bowiem Dead Nation w edycji Apocalypse. Zręcznościówka z zombie w roli głównej, stworzona przez studio Housemarque (seria Super Stardust, Resogun), ukazała się pierwotnie w 2010 roku i powinna być dobrze znana posiadaczom PlayStation 3. Jej edycja na PlayStation 4 zawiera szereg poprawek względem tamtej wersji, między innymi zwiększających rozdzielczość ekranu oraz wprowadzających szereg mniejszych zmian do rozgrywki.

W kolekcji Plusa na PS Vicie zadebiutują gry Pixeljunk Monsters Ultimate HD oraz Smart As.... Pierwsza to odświeżona wersja klasycznej gry tower defense, natomiast druga to zestaw logicznych łamigłówek oraz zagadek, pozwalający porównywać nasze wyniki i osiągnięcia z osobami z całego świata.

5 marca kolekcję Plusa opuszczają gry:

 1. Outlast (PlayStation 4)
 2. Metro Last Light (PlayStation 3)
 3. Guacamelee! (Cross Buy – PS3/Vita)
 4. Dynasty Warriors Next (PS Vita)
 5. ModNation Racers Road Trip (PS Vita)

Nowości w kolekcji dostępne od 5 marca:

 1. Dead Nation: Apocalypse Edition (PlayStation 4)
 2. Tomb Raider (PlayStation 3)
 3. Brothers: A Tale of Two Sons (PlayStation 3)
 4. Pixeljunk Monsters Ultimate HD (PS Vita)
 5. Smart As (PS Vita)

Na koniec warto przypomnieć, że nie musimy posiadać PlayStation 4 lub PS Vity, by dodać gry z kolekcji na te platformy do naszej listy ściągania. Jeżeli planujemy zakup którejś z tych konsol, już teraz korzystając z internetowej wersji PS Store możemy zbudować zestaw gier, który czekać będzie na nas w przyszłości.

 1. Oficjalna strona internetowa PlayStation
 2. Europejski blog PlayStation