Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2014, 19:45

autor: Góral

Shadowrun Returns - dodatek Dragonfall zadebiutował na rynku

W sklepach Steam i GOG.com udostępniono Dragonfall - duże rozszerzenie do gry cRPG Shadowrun Returns. Tytuł można nabyć za około 56 zł na platformie firmy Valve i o 10 zł taniej u konkurencji. W zamian otrzymuje się dostęp do kilkunastogodzinnej kampanii, rozgrywającej się w futurystycznym Berlinie. Nie zabrakło również nowych broni, postaci, itd.

Shadowrun: Dragonfall oferuje zupełnie nową kampanię. - Shadowrun Returns - dodatek Dragonfall zadebiutował na rynku - wiadomość - 2014-02-27
Shadowrun: Dragonfall oferuje zupełnie nową kampanię.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dziś na rynku zadebiutowało rozszerzenie Dragonfall do gry cRPG Shadowrun Returns z zeszłego roku. Tytuł, wymagający do działania „podstawki”, dostępny jest już w sklepie Steam, w cenie 13,99 euro (około 56 zł). Za tę kwotę otrzymuje się zupełnie nową kampanię fabularną, która według producentów ze studia Harebrained Schemes wystarcza na około 12 godzin zabawy. Oprócz tego, zatroszczono się także o kolejne modele broni, postacie, przeciwników, możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym momencie oraz ulepszenia w edytorze przygód. Warto także wspomnieć, że dostępna jest również wersja pozbawiona zabezpieczeń DRM w sklepie GOG.com. Dodatkowo jest ona nieco tańsza (14,99 dolarów, czyli około 46 zł).

Shadowrun: Dragonfall zostało zapowiedziane w listopadzie 2013 roku, kiedy to ujawniono od razu niemal wszystkie informacje na temat tego dużego rozszerzenia. Główną atrakcją jest nowa historia, rozgrywająca się w futurystycznym Berlinie, w którym kierujemy niewielkim oddziałem shadowrunnerów, wykonujących najniebezpieczniejsze zlecenia. Krótko pisząc, dla fanów oryginalnej produkcji jest to zakup obowiązkowy.

Shadowrun Returns to produkcja z gatunku cRPG wyprodukowana przez studio Harebrained Schemes, dowodzone przez Jordana Weismana - współtwórcę gry fabularnej Shadowrun. Jest to jeden z najgłośniejszych projektów sfinansowanych w serwisie Kickstarter. Deweloperzy w 2012 roku poprosili fanów o 400 tys. dolarów, a udało im się zebrać ponad 1,8 mln dolarów. Tytuł ukazał się na komputerach PC i urządzeniach mobilnych w 2013 roku.