Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2014, 11:55

autor: luckie

Shadowrun: Dragonfall opóźniony – dodatek do Shadowrun Returns ukaże się w lutym

Pierwszy dodatek do Shadowrun Returns, zatytułowany Shadowrun: Dragonfall, zadebiutuje 27 lutego 2014 roku. Studio Harebrained Schemes nie zdąży wypuścić rozszerzenia w tym miesiącu, jak planowano do tej pory.

Shadowrun: Dragonfall to pełnoprawna kampania rozgrywająca się w futurystycznym Berlinie - Shadowrun: Dragonfall opóźniony – dodatek do Shadowrun Returns ukaże się w lutym - wiadomość - 2014-01-28
Shadowrun: Dragonfall to pełnoprawna kampania rozgrywająca się w futurystycznym Berlinie

Shadowrun: Dragonfall ukaże się nieco później niż planowano – 27 lutego 2014 roku. Uaktualniona data premiery pierwszego dodatku do Shadowrun Returns pojawiła się w karcie produktu w sklepie Steam. Rozszerzenie wyceniono tam na 13,99 euro (ok. 59 zł). Wbrew początkowym ustaleniom, będzie ono dostępne nie tylko na platformie dystrybucji cyfrowej studia Valve, lecz także w serwisach oferujących grę w wersji bez zabezpieczeń DRM. Początkowo studio Harebrained Schemes obiecywało wypuścić dodatek znacznie szybciej – w październiku 2013 roku – ale pod wpływem sugestii fanów twórcy zdecydowali się rozszerzyć jego zawartość, co spowodowało przesunięcie planowanej daty premiery na styczeń 2014 roku.

Shadowrun: Dragonfall w skrócie
  1. Pierwszy dodatek do produkcji cRPG Shadowrun Returns
  2. Nowa kampania fabularna, postaci, lokacje, przeciwnicy, broń, ścieżka dźwiekowa itp
  3. Rozrzerzenie będzie wymagało podstawowej wersji gry
  4. Premiera: 27 lutego 2014 roku
  5. Platformy docelowe: PC (Windows, Linux), Mac

Studio Harebrained Schemes szykuje dla fanów podstawowego wydania tego cyberpunkowego cRPG-a pełnoprawną kampanię osadzoną w futurystycznym Berlinie. Twórcy zadbają nie tylko o świeży wątek fabularny i postaci, lecz także o nieznanych dotąd przeciwników, broń, a nawet ścieżkę dźwiękową. W Shadowrun: Dragonfall wcielimy się w najemnika, gotowego przyjąć rozmaite zlecenia. Odróżniać ma to nową kampanię od tej dostępnej w podstawce pod względem swobody. Zamiast zaliczać szereg z góry ustalonych misji, gracze będą mogli wybrać, których zadań się podjąć i w jakiej kolejności je wykonać. Pojawi się także niedostępna wcześniej opcja zapisywania stanu gry w dowolnym momencie. Więcej na temat zmian i nowości w pierwszym dodatku do Shadowrun Returns przeczytacie w tym miejscu.

Shadowrun Returns zadebiutował na PC 25 lipca 2013 roku. Gra nawiązuje do popularnej marki Shadowrun, która zaistniała w latach 80-tych jako oryginalny system RPG. Ogromny sukces crowdfundingowy Shadowrun Returns udowodnił, że zapotrzebowanie na kolejną grę w tym uniwersum istniało – do końca zbiórki na Kickstarterze gracze ofiarowali studiu Harebrained Schemes prawie 1,9 miliona dolarów, czyli cztery razy więcej niż oczekiwali twórcy. Po premierze Shadowrun Returns zebrał dobre opinie recenzentów – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 76.

  1. Recenzja gry Shadowrun Returns - powrót legendy, test dla Kickstartera
  2. Oficjalna strona gry Shadowrun Returns