Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2013, 12:55

Shadowrun: Dragonfall pierwszym dodatkiem do Shadowrun Returns

Zespół Harebrained Schemes zapowiedział Shadowrun: Dragonfall, czyli pierwszy dodatek do cyberpunkowego cRPG Shadowrun Returns. Rozszerzenie zaoferuje nową kampanię, osadzoną w futurystycznym Berlinie.

Cyberpunkową wersję Berlina odwiedzimy na początku przyszłego roku. - Shadowrun: Dragonfall pierwszym dodatkiem do Shadowrun Returns - wiadomość - 2013-11-19
Cyberpunkową wersję Berlina odwiedzimy na początku przyszłego roku.

W zeszłym roku, podczas zbiórki na Kickstarterze, studiu Harebrained Schemes udało się zgromadzić sumę, która wystarczyła nie tylko na wyprodukowanie gry Shadowrun Returns, ale również sfinansowanie pierwszego dodatku. Teraz autorzy oficjalnie ujawnili to rozszerzenie. Otrzymało ono tytuł Shadowrun: Dragonfall, a jego premiera została zaplanowana na styczeń przyszłego roku.

Dodatek przeniesie akcję do Berlina. W wizji autorów miasto to będzie polem walki o wpływy między korporacjami i organizacjami politycznymi, co zapewni wiele okazji do dobrego zarobku wszystkim shadowrunnerom gotowym podjąć się niebezpiecznych zadań. Kampania obracać się ma wokół tytułowego Smoczego Upadku, czyli zapomnianego już wydarzenia z wczesnych lat powrotu magii na Ziemię. Na razie twórcy są bardzo powściągliwi, jeśli chodzi o ujawnianie szczegółów fabuły rozszerzenia. Zdradzili jedynie, że zmierzymy się z ponurą przeszłością bohatera i na zawsze zmienimy bieg historii Berlina.

Tak prezentuje się Berlin w jednym z suplementów do stołowej gry fabularnej Shadowrun. - Shadowrun: Dragonfall pierwszym dodatkiem do Shadowrun Returns - wiadomość - 2013-11-19
Tak prezentuje się Berlin w jednym z suplementów do stołowej gry fabularnej Shadowrun.

Shadowrun: Dragonfall zaoferuje pełnowymiarową kampanię dla pojedynczego gracza. Pojawią się w niej zupełnie nowe postacie, lokacje oraz przeciwnicy. Nie zabraknie też świeżych kawałków muzycznych skomponowanych przez Sama Powella. Każdy członek drużyny otrzyma nie tylko własny zestaw umiejętności, ale również unikalną biografię, która ukształtuje jego reakcje na wydarzenia podczas gry. Wykonując zadania wykorzystamy masę dodatkowego uzbrojenia, w tym karabiny snajperskie, granatniki oraz paralizatory. Wszystkie te zabawki okażą się bardzo przydatne w starciach z potężnymi nowymi wrogami, takimi jak gargulce czy ogniste jaszczury.

W przeciwieństwie do wersji podstawowej rozszerzenie pozwoli zapisywać stan gry w dowolnym momencie. Co godne pochwały, opcja ta zostanie wprowadzona również do kampanii z Shadowrun Returns. Solidne ulepszenia spotkają także edytor przygód. Nowy system skryptów zapewni fanom większą swobodę przy projektowaniu misji oraz ułatwi kontrolowanie sposobu oświetlenia map.

Shadowrun: Dragonfall trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku w wersjach na systemy Windows, OSX i Linux. Twórcom udało się dojść do porozumienia z właścicielem marki, czyli firmą Microsoft i dzięki temu dodatek dostępny będzie nie tylko na serwisie Steam, ale także w sklepach umożliwiających zapewnienie braku zabezpieczeń DRM.

  1. Shadowrun Returns – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Shadowrun Returns - powrót legendy, test dla Kickstartera
  3. Shadowrun Returns - poradnik do gry