Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2012, 15:27

Kickstarter Shadowrun Returns zakończony - autorom udało się zebrać prawie 1,9 mln dolarów

Lista wielkich kickstarterowych sukcesów właśnie wzbogaciła się o kolejny tytuł w postaci Shadowrun Returns. Podczas zakończonej dzisiaj zbiórki funduszy autorom udało się uzyskać sumę prawie 1,9 mln dolarów.

Kickstarter Shadowrun Returns zakończony - autorom udało się zebrać prawie 1,9 mln dolarów - ilustracja #1

Kolejny wielki Kickstarter dobiegł końca. Turowemu cyberpunkowemu cRPG Shadowrun Returns w ciągu niecałego miesiąca udało się zebrać 1,836 mln dolarów (plus dodatkowo ponad 50 tys. dolarów za pośrednictwem serwisu PayPal), czyli ponad cztery razy więcej niż 400 tysięcy dolarów o które prosili początkowo autorzy.

Dodatkowe środki posłużą zarówno do ulepszenia gry, jak i wzbogacenia jej zawartości. Dzięki temu Shadowrun Returns trafi nie tylko na pecety i tablety, ale również ma komputery Mac. Znacznemu rozszerzeniu ulegnie też wirtualny świat. Pojawi się drugie miasto i wprowadzona zostanie masa nowych zadań pobocznych. Większy budżet umożliwi też stworzenie bardziej dopracowanego i jednocześnie przyjaznego użytkownikowi edytora misji.

W grze pojawi się także klasa Adepta fizycznego. Ci wojownicy wykorzystują magię do zwiększenia możliwości własnego ciała, dzięki czemu potrafią dokonywać rzeczy niemożliwych dla zwykłych śmiertelników. Ponadto do zespołu produkcyjnego dołączyli Marshall Parker oraz Sam Powell, czyli kompozytorzy, którzy napisali muzykę do 16-bitowych odsłon serii na konsole Sega Genesis i SNES.

Zainteresowani projektem powinni udać się na oficjalną stronę marki, gdzie znajdziecie nie tylko informacje o Shadowrun Returns, ale również przeglądarkowym Shadowrun Online oraz stołowej grze fabularnej, na potrzeby której stworzono to uniwersum.

Przypomnijmy, że Shadowrun Returns ma być produkcją cRPG w starym stylu, z turowym systemem walki i dwuwymiarową grafiką. Gra przeniesie nas do roku 2050, do świata, w którym cyberpunk łączy się z elementami fantasy, elfy biegają uzbrojone w karabiny maszynowe, a rynkiem finansowym rządzą smoki. Gracze pokierują drużyną tytułowych shadowrunnerów, czyli najemników gotowych za odpowiednią sumę wykonać każde zadanie. System walki położy nacisk na taktyczną stronę starć i pozwoli na pełną kontrolę nad każdym członkiem oddziału.

Shadowrun Returns powstaje z myślą o pecetach i tabletach. Premiera nastąpić ma w przyszłym roku. Niestety, autorzy nie mają żadnych planów stworzenia wersji konsolowej.