Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2012, 17:25

Duże kłopoty finansowe niemieckiego dtp entertainment

Mamy złe wieści dla fanów gier wydawanych przez specjalizujące się w przygodówkach niemieckie dtp entertainment. Firma ogłosiła bowiem właśnie niewypłacalność.

Duże kłopoty finansowe niemieckiego dtp entertainment.  - ilustracja #1

Niemieckie dtp entertainment znane jest głównie z przygodówek, takich jak m.in. So Blonde: Blondynka w opałach czy seria Black Mirror, choć ma na koncie także sporo RPG-ów, w tym Veneticę oraz dwie pierwsze odsłony cyklu Drakensang. Niestety, okazuje się, że ostatnie projekty firmy nie poradziły sobie zbyt dobrze na rynku. Wydawca ogłosił właśnie niewypłacalność. Ma to dać mu chwilę oddechu przed żądaniami wierzycieli i tym samy czas na znalezienie sposobu poradzenia sobie z obecnymi kłopotami.

Niestety nie wiemy w jakim dokładnie stanie finansowym jest obecnie dtp i tym samym nie wiadomo jakie ma szanse na wyjście na prostą. Mamy nadzieję, że niemieckiemu wydawcy uda się odzyskać płynność finansową. Obecnie ma on w planach m.in. przygodówkę Memento Mori 2 oraz MMORPG Otherland, jak również kilka nieujawnionych jeszcze projektów i w przypadku bankructwa firmy przyszłość tych gier byłaby niepewna.

Dtp entertainment to niemiecki wydawca z siedzibą w Hamburgu założony w 1995 roku przez Thomasa Baura. Wydawca posiada szereg wewnętrznych studiów deweloperskich, w tym specjalizujące się w przygodówkach Cranberry Productions (The Lost Chronicles of Zerzura, Black Mirror III) oraz House of Tales (m.in. Overclocked: Historia o przemocy i The Moment of Silence), jak również pracujący nad Otherland zespół RealU. Poza produkcją własnych gier, firma zajmuje się też dystrybucją na terenie Niemiec tytułów innych wydawców.

gry