Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Overclocked: A Story of Violence (PC)
OkładkaOverclocked: A Story of Violence (PC)

Overclocked: Historia o przemocy PC

Overclocked: A Story of Violence

Overclocked to kolejna przygodówka ze studia House Of Tales. Zawsze w przypadku niemieckiego producenta mogliśmy liczyć na ciekawą i wciągającą fabułę (choćby w The Moment of Silence), nierzadko poruszającą drażliwe tematy. Nie inaczej jest tym razem.

Przygodowe | point-and-click | thriller

Overclocked: Historia o przemocy Premiera PC

12października2007

pudełko PL

27marca2008

producent: House of Tales Entertainment GmbH wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Overclocked: Historia o przemocy

Syberia

Fahrenheit

Post Mortem

Overclocked to kolejna przygodówka ze studia House Of Tales. Zawsze w przypadku niemieckiego producenta mogliśmy liczyć na ciekawą i wciągającą fabułę (choćby w The Moment of Silence), nierzadko poruszającą drażliwe tematy. Nie inaczej jest tym razem.

Nowy tytuł można nazwać wyprawą w głąb ludzkiej świadomości. Autorzy postanowili skupić się na bardzo rzadko poruszanej w grach komputerowych sferze, jaką jest problem przemocy psychicznej. Nic więc dziwnego, że głównym bohaterem uczynili Dave’a McNamarę, lekarza psychiatrę, niegdysiejszego członka wojskowego projektu badawczego, obecnie poświęcającego się medycynie sądowej.

Pewnego dnia, w trakcie trwania potężnej burzy, Dave zostaje wezwany do zbadania piątki dziwnych, uzbrojonych młodych osób, zatrzymanych na ulicach Nowego Jorku. Ich stan psychiczny uniemożliwia uzyskanie zeznań, wszyscy są zdezorientowani i cierpią na zanik pamięci. Zadaniem McNamary jest przełamanie blokad mentalnych i za pomocą takich metod jak hipnoza odkrycie tożsamości pacjentów oraz powodu ich obecnego stanu. Intryga staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy okazuje się, że pewne wydarzenia z przeszłości mogą być wspólne dla lekarza i jego podopiecznych.

Twórcy gry stosują ciekawy sposób narracji: świat gry oglądamy z perspektywy aż sześciu osób (Dave’a i jego pacjentów). W trakcie rozgrywki wcielamy się w każdego z bohaterów, jako pacjenci przechodząc kolejne etapy terapii i stopniowo wyjawiając tajemnice, jako psychiatra – próbując dojść przyczyny ich traumatycznego stanu i samemu odnaleźć się w zaistniałej sytuacji. Ciekawostką jest to, że wątki przypisane pacjentom biegną wstecz – muszą oni wracać do przeszłości, by stopniowo rekonstruować zdarzenia, natomiast historia Dave’a toczy się chronologiczni.

Prowadząc dochodzenie, odwiedzamy czterdzieści pięć różnych lokacji, a także stajemy przed koniecznością przeczytania ponad pięciu tysięcy dialogów. Przeciętnemu graczowi zajmie to około dwudziestu godzin. Dodać również należy, iż w Overclocked zastosowano tradycyjny interfejs point&click, intuicyjny system przechowywania przedmiotów (tzw. inventory) oraz widok z perspektywy trzeciej osoby.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 329 głosów czytelników.

Overclocked: Historia o przemocy cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Overclocked: Historia o przemocy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Overclocked: Historia o przemocy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista