Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2006, 12:32

autor: Krooliq

Anaconda/DTP na targach Games Convention

Do grona firm, które zapowiadają swój udział na tegorocznych, rozpoczynających się już jutro, lipskich targach Games Convention dołączyła firma Anaconda/DTP. Zamierza ona zaprezentować pięć tytułów przeznaczonych na PC.

Do grona firm, które zapowiadają swój udział na tegorocznych, rozpoczynających się już jutro, lipskich targach Games Convention dołączyła firma Anaconda/DTP. Zamierza ona zaprezentować pięć tytułów przeznaczonych na PC.

Anaconda/DTP na targach Games Convention - ilustracja #1
Runaway 2: The Dream of the Turtle

A oto pełna lista oraz krótkie informacje odnośnie pozycji, które doczekają się pokazu na stoisku tego wydawcy:

  • Runaway 2: The Dream of the Turtle - druga część znakomitej gry przygodowej przygotowanej przez hiszpańskie Pendulo Studios. Podobnie jak w poprzedniczce, tak i tu spotkamy się z dwójką głównych bohaterów, niezwykle seksowną Giną oraz Brianem.
  • Undercover: Operation Wintersun - gra przygodowa zrealizowana w klasycznym stylu z wykorzystaniem interfejsu point and click, w której wcielimy się w postać sławnego fizyka Johna Russella. Nasz bohater zwerbowany przez brytyjski wywiad MI6 przebywa na terenie nazistowskich Niemiec, z misją szpiegowską. Jego zadaniem jest odkrycie, nad jakim rodzajem broni pracują hitlerowcy, desperacko szukający sposobu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.
  • Tony Tough 2: A Rake's Progress - sequel Tony Tough and the Night of Roasted Moths, gry przygodowej wyposażonej w klasyczny interfejs point and click. Bohaterem części pierwszej był tytułowy detektyw Tony Tough, nie inaczej jest też i w „dwójce”. Z tą jednak różnicą, iż tutaj akcja rozgrywać się będzie kilkadziesiąt lat przed fabułą pierwowzoru, tj. w 1953 roku, kiedy Tony miał 13 lat i uczęszczał do szkoły podstawowej w swoim rodzinnym mieście.
  • Overclocked - kolejna przygodówka ze stajni studia House Of Tales. Nowy tytuł można nazwać wyprawą w głąb ludzkiej świadomości. Autorzy postanowili skupić się na bardzo rzadko poruszanej w grach komputerowych sferze, jaką jest problem przemocy psychicznej. Nic więc dziwnego, że głównym bohaterem uczynili Dave’a McNamara’ę, lekarza psychiatrę, niegdysiejszego członka wojskowego projektu badawczego, obecnie poświęcającego się medycynie sądowej.
  • Sabotage - przedstawiciel gatunku gier akcji/FPS osadzony w realiach II Wojny Światowej. Akcja programu rozgrywać się będzie na terytorium Francji, Polski i Niemiec, na przestrzeni lat 1943/44, a gracz wcieli się w rolę członkini ruchu oporu i agentki MI6 zarazem - Violetty Summer.