Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Tony Tough 2: A Rake's Progress (PC)

Tony Tough 2: A Rake's Progress PC

Sequel Tony Tough and the Night of Roasted Moths, dwuwymiarowej gry przygodowej nawiązującej oprawą wizualną i interfejsem „point & click” do klasycznych programów tego gatunku. Bohaterem części pierwszej był detektyw Tony Tough, nie inaczej jest też i w dwójce.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Tony Tough 2: A Rake's Progress (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27października2006

5czerwca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Tough 2: A Rake's Progress to sequel, a w zasadzie prequel Tony Tough and the Night of Roasted Moths, dwuwymiarowej gry przygodowej, nawiązującej oprawą wizualną i interfejsem point & click do klasycznych programów tego gatunku. Bohaterem części pierwszej był detektyw Tony Tough, nie inaczej jest też i w dwójce. Z tą jednak różnicą, iż tutaj akcja rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed fabułą pierwowzoru, tj. w 1953 roku, kiedy Tony miał 13 lat i uczęszczał do szkoły podstawowej w swoim rodzinnym mieście. Fabuła Tony Tough 2 jest bardzo pogmatwana i zawiła, a opowiada o pierwszej prawdziwej sprawie detektywistycznej bohatera. Celem wysiłków Tony'ego jest odnalezienie porwanej gosposi, Cornelii Cook - Afroamerykanki i siostrzenicy Florence Cook - właścicielki niedawno ograbionego miejscowego sklepiku z rupieciami, a przy okazji odkrycie tajemnic związanych między innymi z aferą w Roswell i lądowaniem kosmitów oraz ze starymi wierzeniami indiańskimi. Nie sposób też nie wspomnieć o czarnym, ironicznym typie humoru, jakim przepełniona jest ta produkcja.

Gra przeszła prawdziwą „rewolucję” w dziedzinie oprawy wizualnej. Ręcznie rysowaną grafikę 2D znaną z części poprzedniej, przywodzącą na myśl przygodówki Lucas Arts z pierwszej połowy lat 90-tych, zastąpiła bardzo ładna grafika 3D o wysokiej rozdzielczości, zrealizowana w stylu Art Deco. W czasie całej przygody przemierzamy 30 lokacji (w tym szkoła, szpital czy centrum miasta), a w każdej z nich dostrzegamy efekty cieniowania i oświetlania powierzchni czy zmiany warunków atmosferycznych w przypadku miejsc otwartych. Napotykamy w nich również na około 20 postaci związanych z opowiadaną historią. Gra pełna jest też animowanych scen przerywnikowych.

Interfejs to nadal klasyczny point & click, przy czym ulepszono i uczyniono bardziej intuicyjnym ten znany z Tony Tough and the Night of Roasted Moths. Charakter rozgrywki pozostał ten sam, mamy tu więc typowe dla gier z rodzaju adventure rozmowy z napotkanymi postaciami oraz zagadki typu weź przedmiot, ustaw przedmiot, użyj przedmiotu itd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Tony Tough 2: A Rake's Progress

Klasyfikacja PEGI Tony Tough 2: A Rake's Progress

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Tony Tough 2: A Rake's Progress

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB
  • 2GB HDD
  • Windows Me/2000/XP
Tony Tough 2: A Rake's Progress - recenzja gry
Tony Tough 2: A Rake's Progress - recenzja gry

Recenzja 16 lipca 2008, 09:36

W związku z ową niczym nieskrępowaną fantazją Tony'ego musimy przestawić się na bycie nastoletnim urwisem (no, chyba że akurat tak się miło składa, że właśnie nim jesteśmy), by wpaść na jego tok myślenia, a w konsekwencji na rozwiązania zagadek (polegających głównie na odkryciu, co z czym lub z kim). Jeśli przy tym uprzemy się obadać wszystkie interaktywne obiekty i napotkane postacie oraz spróbować przeprowadzić z nimi wszelkie możliwe akcje (w nadziei na zabawne komentarze, a te, rzeczywiście, nawet się trafiają), dodatkowo wydłużymy sobie przyjemność obcowania z grą, której poza irytującym głosem i gadulstwem Tony'ego oraz śmiesznie krótkim czasem rozgrywki już specjalnie nic więcej nie można zarzucić.