Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Day of the Tentacle (PC)
OkładkaDay of the Tentacle (PC)

Day of the Tentacle PC

Kontynuacja znakomitego Maniac Mansion, uznawana za najlepszą grę przygodową. Trójka przyjaciół zostaje przeniesiona w czasie przez dr. Freda w celu pokrzyżowania niecnych planów zawładnięcia światem przez rozumną galaretę.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | podróże w czasie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Day of the Tentacle Premiera PC

15czerwca1993

producent: LucasArts wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Day of the Tentacle, kontynuacja znakomitego tytułu Maniac Mansion ze stajni LucasArts, zyskała miano najlepszej gry przygodowej wszechczasów. Oczywiście z racji na wiek rozwiązania graficzne oraz interfejs znacząco odstają od nowoczesnych standardów, do których jesteśmy obecnie przyzwyczajeni, jednak w tamtych czasach liczyła się pomysłowość fabuły, niezwykłe przygody i zagadki, których tutaj z pewnością nie zabrakło. Mimo, iż gra określana jest mianem sequela Maniac Mansion, to oprócz wykorzystania podobnie zwariowanych pomysłów nie ma z nim wiele wspólnego.

Fabuła gry utrzymana jest w niezwykle surrealistycznej konwencji przypominającej zabawne horrory klasy C, gdzie co krok spotykamy zwariowanych naukowców oraz ich chore wynalazki. Miksturę będącą dziełem szalonego dr. Freda przypadkowo wypija jedna ze stworzonych przez niego macek (purple tentacle), po czym mutuje w żądną władzy nad światem istotę z umysłem geniusza. Dr. Fred postanawia wysyłać w przeszłość grupę trzech przyjaciół: Bernarda, Hoggie i Laverna, których zadaniem będzie zapobieżenie stworzeniu niebezpiecznej mikstury i pokrzyżowanie niecnych planów zawładnięcia światem przez rozumną galaretę. Niestety biedny naukowiec do maszyny czasu włożył sztuczny diament zamiast prawdziwego, co spowodowało, że Hoggie powędrował 200 lat w przeszłość, a Lavern 200 lat w przyszłość. Tak zaczyna się cala przygoda, w której kierując na zmianę poczynaniami trzech bohaterów musimy przenieść się w czasie do właściwego okresu i wykonać zadanie powierzone przez dr. Freda.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 768 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Day of the Tentacle: Odpowiednia dla każdego wieku.

Day of the Tentacle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • IMB PC XT 286
  • 2MB RAM