Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2018, 09:49

autor: Aquma

Udostępniono prolog fanowskiej kontynuacji Day of the Tentacle

Prolog fanowskiej kontynuacji Day of the Tentacle – zatytułowanej Return of the Tentacle – trafił do sieci. Grę można pobrać za darmo.

Prolog fanowskiej kontynuacji Day of the Tentacle jest już dostępny. - Udostępniono prolog fanowskiej kontynuacji Day of the Tentacle - wiadomość - 2018-07-24
Prolog fanowskiej kontynuacji Day of the Tentacle jest już dostępny.

Gra Day of the Tentacle – klasyczna przygodówka firmy Lucas Arts z 1993 roku, zremasterowana parę lat temu przez studio Double Fine – nigdy nie doczekała się pełnoprawnego sequela. Po latach błagań, konsekwentnie ignorowanych przez wydawcę, niektórzy fani postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Efekt ich pracy nosi tytuł Return of the Tentacle, a jego pierwsza część – Tentacle – Prologue – została już udostępniona w sieci. Produkcję możemy pobrać za darmo.

W Tentacle – Prologue powracają znani z oryginalnej gry Bernard, Laverne oraz Hoggie. Protagoniści po raz kolejny odwiedzają laboratorium Dr. Freda, by uratować świat przed złą Purpurową Macką. Trzeba przyznać, że ogólny opis fabuły, delikatnie mówiąc, brzmi znajomo. Twórcy zapowiadają jednak, że choć starali się odwzorować klimat i ducha Day of the Tentacle, mamy do czynienia z nowym tytułem, w którym poznany inną, intrygującą opowieść.

Zapoluj na megalomańskie macki, prowadź dziwaczne rozmowy i rozwiązuj szalone zagadki. Bernard, Hoagie i Laverne wędrują po ręcznie rysowanych miejscach, wypełnionych pięknie animowanymi postaciami, a także nastrojową muzyką i dźwiękami. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby uchwycić atmosferę oraz humor klasyka i przenieść go do XXI wieku – czytamy w oficjalnym opisie gry.

Tentacle – Prologue można pobrać pod tym adresem. Produkcja jest dostępna wyłącznie na PC. Jeśli nie macie pewności, czy warto się nią zainteresować, rzućcie okiem na klimatyczny zwiastun.

  1. Recenzja gry Day of the Tentacle: Remastered - wielki powrót legendy
  2. Tentacle – Prologue w serwisie catmic.itch.io