Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2016, 16:15

autor: Draug

Day of the Tentacle Remastered – znamy datę premiery

Studio Doble Fine Productions podało datę premiery przygodówki Day of the Tentacle w wersji Remastered – gra wyjdzie na PC, PS4 i PS Vitę za dwa tygodnie. Jednocześnie ruszyły pre-ordery na GOG.com.

Studio Double Fine Productions sprecyzowało wreszcie datę premiery gry Day of the Tentacle Remastered. Odświeżona wersja kultowej przygodówki point-and-click, wydanej pierwotnie przez LucasArts w 1993 roku, trafi na rynek 22 marca i ukaże się równocześnie na wszystkich docelowych platformach sprzętowych – komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita (posiadacze pecetów mogą zatem odetchnąć z ulgą, bo jeszcze do niedawna mogło się wydawać, że ich wersja gry zostanie opóźniona względem wydań konsolowych). Jednocześnie rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedpremierowych – obecnie są one dostępne ekskluzywnie w rodzimym sklepie dystrybucji cyfrowej GOG.com, na dodatek z 10-procentowym rabatem. Do dnia premiery cena wynosi więc 15,09 dolarów (ok. 59 zł), potem wzrośnie do 16,69 dolarów (ok. 65 zł).

Day of the Tentacle Remastered to tak naprawdę pakiet dwóch gier – w jego skład wchodzi także arcyklasyczne Maniac Mansion. - Day of the Tentacle Remastered – znamy datę premiery - wiadomość - 2016-03-08
Day of the Tentacle Remastered to tak naprawdę pakiet dwóch gier – w jego skład wchodzi także arcyklasyczne Maniac Mansion.

Przypomnijmy, że wersja Remastered będzie różniła się od oryginalnego Day of the Tentacle przede wszystkim odświeżoną sferą audiowizualną, z rysunkami, interfejsem użytkownika i dźwiękiem dostosowanymi do technologii XXI wieku. Dla koneserów nic nie stanie jednak na przeszkodzie, by cieszyć oczy i uszy oryginalną oprawą graficzno-muzyczną (będzie można przełączać się między różnymi ustawieniami w mgnieniu oka). Oprócz tego w grze zawarto komentarz deweloperów, którzy pracowali nad pierwowzorem. Day of the Tentacle Remastered zawiera też pełną wersję Maniac Mansion – gry, od której niejako zaczęła się legenda firmy LucasArts oraz gatunku przygodówek point-and-click i która jest zarazem poprzedniczką Day of the Tentacle.