Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2015, 16:31

autor: Góral

Day of the Tentacle: Remastered na pierwszych screenach

Studio Double Fine zaprezentowało pierwsze screeny z Day of the Tentacle: Remastered - odświeżonej wersji słynnej przygodówki z 1993 roku, która ukaże się w przyszłym roku na konsolach i komputerach PC.

Day of the Tentacle: Remastered ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerach PC. - Day of the Tentacle: Remastered na pierwszych screenach - wiadomość - 2015-10-24
Day of the Tentacle: Remastered ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerach PC.

W grudniu 2014 roku studio Double Fine zapowiedziało Day of the Tentacle: Special Edition (obecnie funkcjonuje pod tytułem Day of the Tentacle: Remastered) – remake słynnej przygodówki z 1993 roku. Deweloperzy w końcu postanowili pochwalić się pierwszymi screenami, z którymi zapoznacie się w dalszej części niniejszej wiadomości. Trzeba przyznać, że tytuł wygląda tak jak powinien. W stosunku do oryginału wygładzono przede wszystkim krawędzie i pozbyto się wszędobylskich pikseli. Sam styl graficzny pozostał jednak nietknięty, co zdecydowanie powinno przypaść do gustu miłośnikom pierwotnego wydania. Produkcja zmierza w kierunku konsol PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputerów PC i ukaże się w bliżej nieokreślonym terminie 2016 roku.

W Day of the Tentacle: Remastered zachowano styl graficzny oryginału. - Day of the Tentacle: Remastered na pierwszych screenach - wiadomość - 2015-10-24
W Day of the Tentacle: Remastered zachowano styl graficzny oryginału.
Day of the Tentacle: Remastered w skrócie:
  • Gatunek: przygodówka
  • Deweloper: Double Fine
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, PSV
  • Data premiery 2016 rok
  • Inne: remake słynnej produkcji z 1993 roku

Day of the Tentacle to słynna przygodówka, będąca kontynuacją Maniac Mansion z 1987 roku. Za tytuł odpowiadała ekipa LucasArts z Davem Grossmanem i Timem Schaferem na czele. Podczas zabawy śledzimy losy trzech postaci, które wyruszyły w podróż w czasie dzięki wehikułowi stworzonemu przez dr. Freda. Ich celem jest uratowanie świata przed inteligentną fioletową macką, ale, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, sytuacja szybko się komplikuje, gdy przyjaciele zostają rozdzieleni i trafiają do różnych epok.

Produkcja jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych przygodówek w historii, więc Day of the Tentacle: Remastered będzie świetną okazją do nadrobienia zaległości dla osób, które nie miały styczności z oryginałem.

Day of the Tentacle: Remastered na pierwszych screenach - ilustracja #5
Day of the Tentacle: Remastered na pierwszych screenach - ilustracja #6
Day of the Tentacle: Remastered na pierwszych screenach - ilustracja #7
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.