Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCPSVPS4XONE
Okładka Day of the Tentacle: Remastered (iOS)

Day of the Tentacle: Remastered

Day of the Tentacle: Special Edition

Uwspółcześniony remake klasycznej gry przygodowej studia LucasArts z 1993 roku, która wraz ze swą poprzedniczką, Maniac Mansion, została uznana za jednego z głównych przodków współczesnych przygodówek.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | podróże w czasie

Okładka Day of the Tentacle: Remastered (iOS)

data premiery gry:

22mar2016

PC PS4 PSV

12lip2016

iOS

gru2020

XONE

Day of the Tentacle: Special Edition to remake klasycznej przygodówki point-and-click, stworzonej przez legendarne i nieistniejące już studio LucasArts. Day of the Tentacle ukazało się pierwotnie w 1993 roku i było kontynuacją gry Maniac Mansion, innego kultowego dzieła dewelopera. Za wyprodukowanie nowej edycji tytułu odpowiada niezależne i utytułowane studio Double Fine, któremu przewodniczy Tim Schafer. Warto dodać, że Schafer był jednym ze scenarzystów i pomysłodawców oryginału. Remake oferuje graczom ulepszoną oprawę graficzną i dźwiękową, a także interfejs, który przystosowany został do współczesnych standardów. Twórcy zadbali o to, by mimo modyfikacji specjalna edycja była wierna wizji LucasArts sprzed ponad 20 lat.

W trakcie zabawy kontrolujemy trzech bohaterów znanych z gry Maniac Mansion, którzy wyruszają w szaloną podróż w czasie. Umożliwia im to wehikuł stworzony przez ich przyjaciela, dr Freda. Naukowiec zbudował go, szukając sposobu na to, by uratować świat przed groźbą, jaką stanowi wyhodowana przez niego fioletowa macka. Stworzenie to po kontakcie z toksyczną substancją zyskało wysoką inteligencję, dość paskudną osobowość, a na dodatek chce zapanować nad całą planetą. Ponieważ bezbłędne plany czarnego charakteru są praktycznie niemożliwe do pokrzyżowania, jedynym ratunkiem wydaje się podróż w czasie i zmiana ciągu wydarzeń, które doprowadziły do narodzin mackowatego tyrana. Niestety wehikuł okazuje się wadliwy, przez co trójka bohaterów zostaje rozdzielona i trafia do różnych epok historycznych.

Historia pełna jest surrealistycznego humoru i licznych nawiązań do popkultury oraz historii. Podobnie sprawa wygląda w przypadku świetnie napisanych dialogów. Zwariowany ton gry podkręca równie interesująca dwuwymiarowa oprawa graficzna, odwołująca się do klasycznych kreskówek studia Warner Bros.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 894 głosów czytelników.

Gry podobne do Day of the Tentacle: Remastered

Klasyfikacja PEGI Day of the Tentacle: Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Day of the Tentacle: Remastered

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz/AMD Athlon 64 2.2 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 6850 lub lepsza, 2.5 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 4870 lub lepsza, 2.5 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10

Recenzja gry Day of the Tentacle: Remastered - wielki powrót legendy
Recenzja gry Day of the Tentacle: Remastered - wielki powrót legendy

Recenzja 21 marca 2016, 15:38

Pierwotnie Day of the Tentacle ukazało się na dyskietkach. Z oczywistego powodu w grze zabrakło wówczas dubbingu i właśnie z taką wersją zapoznawałem się podczas pierwszej styczności z programem. Dopiero po kilku miesiącach na rynku pojawiła się edycja na płytkach CD z pełnym dubbingiem, który został wykorzystany również w remasterze. A jest to robota absolutnie genialna – tu nie ma słabych głosów. Wszyscy aktorzy brzmią fantastycznie i zostali idealnie dobrani do prezentowanych przez siebie postaci. Ich po prostu chce się słuchać, słuchać i słuchać...

119 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Lord_gier

donjeison

wequest2

PC
PS4
PSV
iOS
XONE