Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2016, 14:01

autor: Góral

Pierwsze recenzje Day of the Tentacle Remastered dają jasny sygnał - jest dobrze!

Na dzień przed premierą Day of the Tentacle Remastered w sieci pojawiły się pierwsze recenzje zremasterowanej wersji kultowej przygodówki. Według autorów poszczególnych tekstów, studio Double Fine Productions stanęło na wysokości zadania, wypuszczając bardzo dobry produkt.

Day of the Tentacle: Remastered to udany, ładny i grywalny powrót klasycznej produkcji. - Pierwsze recenzje Day of the Tentacle: Remastered dają jasny sygnał - jest dobrze! - wiadomość - 2016-03-21
Day of the Tentacle: Remastered to udany, ładny i grywalny powrót klasycznej produkcji.

Jutro wielbiciele klasycznych przygodówek będą mieć małe święto, gdyż na rynku zadebiutuje Day of the Tentacle: Remastered, czyli nowa wersja kultowej produkcji z 1993 roku. Nie jest to pierwszy tego typu projekt od studia Double Fine Productions, które w 2015 roku wypuściło Grim Fandango Remastered, więc wiadomo było czego mniej więcej można się spodziewać po nadchodzącym tytule. Dziś jednak zeszło embargo na jego recenzje, w związku z czym poznaliśmy szczegóły.

W ogólnym rozrachunku jest to bardzo udany projekt. Pochwały należą się przede wszystkim za porządną grafikę, która prezentuje się świetnie, a jednocześnie bardzo przypomina pierwotną wersję. Dodatkowo można przełączać się pomiędzy nowym, a starym stylem graficznym, co z pewnością ucieszy fanów. Sama rozgrywka nie zestarzała się niemal wcale. Żarty trzymają poziom, a łamigłówki potrafią dać popalić, co niektórym recenzentom trochę przeszkadza, ale taki już urok klasycznych przygodówek. Większych wad jednak nie ma, choć mogą się zdarzać problemy z dźwiękiem. Całości pozytywnego obrazu dopełnia fakt, że do gry dodawane jest za darmo Maniac Mansion, a w przypadku konsol PlayStation 4 i PlayStation Vita wystarczy zakupić jedną wersję, by mieć dostęp do obu.

Pierwsze recenzje Day of the Tentacle: Remastered dają jasny sygnał - jest dobrze! - ilustracja #2

Wybrane recenzje gry Day of the Tentacle: Remastered:

Day of the Tentacle: Remastered to zremasterowana wersja słynnej przygodówki z 1993 roku, wydanej przez LucasArts. Nowe wydanie oferuje przede wszystkim ulepszoną oprawę graficzną, dźwiękową i zmieniony interfejs. Podczas zabawy poznajemy dalsze losy trzech bohaterów z gry Maniac Mansion, którzy podróżując w czasie, starają się zmienić bieg wydarzeń, by nie dopuścić do stworzenia fioletowej macki zagrażającej światu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Day of the Tentacle: Remastered

Day of the Tentacle: Remastered