Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2016, 14:01

autor: Góral

Pierwsze recenzje Day of the Tentacle Remastered dają jasny sygnał - jest dobrze!

Na dzień przed premierą Day of the Tentacle Remastered w sieci pojawiły się pierwsze recenzje zremasterowanej wersji kultowej przygodówki. Według autorów poszczególnych tekstów, studio Double Fine Productions stanęło na wysokości zadania, wypuszczając bardzo dobry produkt.

Day of the Tentacle: Remastered to udany, ładny i grywalny powrót klasycznej produkcji. - Pierwsze recenzje Day of the Tentacle: Remastered dają jasny sygnał - jest dobrze! - wiadomość - 2016-03-21
Day of the Tentacle: Remastered to udany, ładny i grywalny powrót klasycznej produkcji.

Jutro wielbiciele klasycznych przygodówek będą mieć małe święto, gdyż na rynku zadebiutuje Day of the Tentacle: Remastered, czyli nowa wersja kultowej produkcji z 1993 roku. Nie jest to pierwszy tego typu projekt od studia Double Fine Productions, które w 2015 roku wypuściło Grim Fandango Remastered, więc wiadomo było czego mniej więcej można się spodziewać po nadchodzącym tytule. Dziś jednak zeszło embargo na jego recenzje, w związku z czym poznaliśmy szczegóły.

W ogólnym rozrachunku jest to bardzo udany projekt. Pochwały należą się przede wszystkim za porządną grafikę, która prezentuje się świetnie, a jednocześnie bardzo przypomina pierwotną wersję. Dodatkowo można przełączać się pomiędzy nowym, a starym stylem graficznym, co z pewnością ucieszy fanów. Sama rozgrywka nie zestarzała się niemal wcale. Żarty trzymają poziom, a łamigłówki potrafią dać popalić, co niektórym recenzentom trochę przeszkadza, ale taki już urok klasycznych przygodówek. Większych wad jednak nie ma, choć mogą się zdarzać problemy z dźwiękiem. Całości pozytywnego obrazu dopełnia fakt, że do gry dodawane jest za darmo Maniac Mansion, a w przypadku konsol PlayStation 4 i PlayStation Vita wystarczy zakupić jedną wersję, by mieć dostęp do obu.

Pierwsze recenzje Day of the Tentacle: Remastered dają jasny sygnał - jest dobrze! - ilustracja #2

Wybrane recenzje gry Day of the Tentacle: Remastered:

Day of the Tentacle: Remastered to zremasterowana wersja słynnej przygodówki z 1993 roku, wydanej przez LucasArts. Nowe wydanie oferuje przede wszystkim ulepszoną oprawę graficzną, dźwiękową i zmieniony interfejs. Podczas zabawy poznajemy dalsze losy trzech bohaterów z gry Maniac Mansion, którzy podróżując w czasie, starają się zmienić bieg wydarzeń, by nie dopuścić do stworzenia fioletowej macki zagrażającej światu.