Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2020, 10:53

autor: Karol Laska

Grim Fandango i remastery innych legendarnych przygodówek zmierzają do Xbox Game Passa

Kolejne produkcje od Double Fine Productions pojawią się w najbliższym czasie w Xbox Game Passie. Fani klasycznych gier typu point-and-click na pewno będą zadowoleni.

Microsoft konsekwentnie poszerza ofertę Xbox Game Passa. Po świeżo ogłoszonym zestawie zawierającym między innymi takie gry jak Katana ZERO oraz Age of Empires III: Definitive Edition ludzie nie byli w pełni usatysfakcjonowani. Tym razem jednak nastawienie konsumentów może się zmienić, szczególnie jeśli są wielkimi miłośnikami klasycznych przygodówek. Do usługi trafią bowiem 3 remastery znanych produkcji point-and-click autorstwa firmy Double Fine Productions, Inc. (via Xbox.com).

Mowa o Grim Fandango Remastered, Day of the Tentacle: Remastered oraz Full Throttle Remastered. Pojawią się one w XGP już niedługo, bo 29 października 2020 roku (zarówno na konsoli Xbox One, jak i pecetach z systemem Windows 10).

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej