Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 13:59

autor: Novameh

Day of the Tentacle: Remastered – premiera odświeżonego wydania klasycznej przygodówki

Po ponad 20 latach studio Double Fine Productions wypuszcza edycję HD uznanej gry przygodowej firmy LucasArts - Day of the Tentacle. Wersja Remastered oferuje między innymi grafikę w wyższej rozdzielczości, odświeżony soundtrack i ulepszony interfejs.

Day of the Tentacle: Remastered trafiło dzisiaj do dystrybucji. - Day of the Tentacle: Remastered – premiera odświeżonego wydania klasycznej przygodówki - wiadomość - 2016-03-22
Day of the Tentacle: Remastered trafiło dzisiaj do dystrybucji.

Fani oldskulowych gier przygodowych nie powinni mieć powodów do narzekań. Do wydanego ponad rok temu Grim Fandango Remastered dołączyło dzisiaj Day of the Tentacle: Remastered – odświeżona wersja klasycznej przygodówki point-and-click z 1993 roku od studia LucasArts. Za odsłonę Remastered odpowiada firma Double Fine, dowodzona przez Tima Schafera – współtwórcę oryginalnej edycji sprzed ponad 20 lat. Gra trafiła na konsole PlayStation 4, PlayStation Vita oraz komputery osobiste. Wersję PC-tową nabędziecie w sklepie Steam w cenie 14,99 euro (około 64 zł). Niestety, gra nie posiada polskiej wersji językowej.

Kwestie techniczne i odbiór mediów

Day of the Tentacle: Remastered w porównaniu z oryginałem może pochwalić się między innymi odświeżoną oprawą graficzną, która została podbita do wyższej rozdzielczości, nagraną na nowo ścieżką dźwiękową, licznymi ulepszeniami w interfejsie i mechanice, no i oczywiście wsparciem dla najnowszych systemów operacyjnych. Warto dodać, że w każdej chwili możemy przełączyć się między edycją zremasterowaną i oryginalną. Miłym gestem jest też fakt, że przy zakupie gry dostajemy za darmo oryginalną wersję poprzedniczki Day of the Tentacle, czyli Maniac Mansion.

Jeśli chodzi o odbiór gry przez branżowe media, to jest bardzo dobrze – o czym pisaliśmy wczoraj. Chwalona przede wszystkim jest ulepszona grafika, która zachowała ducha oryginalnej wersji z 1993 roku, a także liczne poprawki w zakresie interfejsu. Rdzeń rozgrywki, czyli humor i zagadki, pozostał niezmieniony, co zapewne ucieszy fanów chcących sobie odświeżyć starą edycję, jak i nowych graczy, którzy nie mieli okazji zagrać w tę klasyczną przygodówkę. W serwisie Metacritic średnia ocen recenzentów wynosi obecnie 85%. W naszej recenzji przyznaliśmy Day of the Tentacle: Remastered wysoką notę 9/10.

Wymagania sprzętowe wersji PC

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows XP z Service Pack 3
  • Procesor: 1.7 GHz Dual Core
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 260, ATI Radeon 4870 HD, Intel HD 3000, lub podobna z przynajmniej 512 MB VRAM
  • Miejsce na dysku: 2.5 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Core 2 Duo at 2.2 GHz, AMD Athlon 64 2.2Ghz
  • Pamięć: 3 GB RAM
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 460, AMD Radeon HD 6850
  • Miejsce na dysku: 2.5 GB dostępnej przestrzeni
Day of the Tentacle: Remastered – premiera odświeżonego wydania klasycznej przygodówki - ilustracja #3
Day of the Tentacle: Remastered – premiera odświeżonego wydania klasycznej przygodówki - ilustracja #4