Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 14:20

autor: Draug

Wieści ze świata (Doom, Xbox One, Grim Dawn, BioWare, 5th Cell) 22/3/2016

Dziś piszemy o multiplayerowych trybach w grze Doom, niezauważonym przez nikogo ujawnieniu nowej marki BioWare na GDC 2016, bardzo dużych zwolnieniach w studiu 5th Cell, kolejnych tytułach wstecznie kompatybilnych na Xboksie One oraz zapowiedzi narzędzi moderskich do Grim Dawn. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Doom – prezentacja multiplayerowych trybów gry

Studio id Software opublikowało nowy zwiastun gry Doom (widoczny poniżej), przy okazji prezentując sześć trybów rozgrywki, które zostaną udostępnione na starcie. Będą to:

  • Team Deathmatch – klasyczna walka w drużynach;
  • Clan Arena – podobnie jak wyżej, tyle że gracze nie odradzają się, nie zbierają wzmocnień (nawet apteczek) etc.;
  • Soul Harvest – analogicznie do Team Deathmatch, tyle że punkty zdobywa się nie za samo zabijanie, lecz zbieranie dusz po uśmierconych przeciwnikach;
  • Freeze Tag – pozbawianie przeciwników punktów życia prowadzi do ich zamrażania, a sojusznicy mogą odmrażać swoich towarzyszy. Wygrywa drużyna, która unieruchomi w ten sposób wszystkich przeciwników;
  • Domination – walka o kontrolę nad trzema punktami rozsianymi po mapie (podobnie jak w klasycznym King of the Hill);
  • Warpath – podobnie jak wyżej, tyle że strefa kontroli jest tylko jedna i w dodatku powoli przemieszcza się po mapie.

Choć formy zabawy mogą brzmieć umiarkowanie oryginalnie, deweloper chce zapewnić im nutkę świeżości dzięki występującym w grze wzmocnieniom (zwłaszcza runom przemieniającym graczy w potężne demony). Więcej szczegółów na temat poszczególnych trybów znajdziecie w artykule pod tym adresem. Na koniec przypominam, że Doom wyjdzie 13 maja na PC, PS4 i XOne.

Assassin’s Creed i inne gry wstecznie kompatybilne na XOne

Xbox One doczekał się kolejnych trzech gier z Xboksa 360, które można uruchomić na nowszej konsoli dzięki wstecznej kompatybilności. Są to pierwszy Assassin’s Creed, samochodówka GRID 2 i trzecioosobowa gra akcji Dark Void. Przy okazji warto wspomnieć, że w ciągu ostatniego miesiąca w ten sam sposób udostępnione zostały również gry Alan Wake, Castlevania: Symphony of the Night, Pac-Man, Carcassone i Geometry Wars: Retro Evolved.

Grim Dawn otrzyma wkrótce narzędzia moderskie

Studio Crate Entertainment zapowiedziało, że jego najnowsze dzieło – wydany w lutym udany hack’n’slash Grim Dawn – otrzyma narzędzia moderskie przed końcem kwietnia. Będzie to rozbudowane oprogramowanie, umożliwiające m.in. opracowywanie własnych zadań ze skryptami i dialogami, importowanie obiektów graficznych i utworów muzycznych, wprowadzanie do świata gry nowych frakcji (ale nie w obrębie oryginalnej kampanii fabularnej) etc.

Wieści ze świata (Doom, Xbox One, Grim Dawn, BioWare, 5th Cell) 22/3/2016 - ilustracja #2

BioWare „ujawniło” nową markę na GDC 2016

BioWare skrycie ujawniło swoją nową markę na Game Developers Conference 2016 – i to tak skrycie… że nikt tego nie zauważył. Informację taką podał Alistair McNally, odpowiedzialny za projektowanie i kierunek artystyczny gier powstających w studiach w Edmonton, Montrealu i Austin. Deweloper pochwalił się na Twitterze, że podczas konferencji paradował w koszulce, na której widniała nowa marka firmy BioWare, ale nikt nie zwrócił na nią uwagi (i tym samym prawdopodobnie nikt jej nie uwiecznił).

O owej grze wiadomo na razie tyle, że powstaje w studiu w Edmonton, a rozmachem – wielkością świata, fabułą etc. – ma dorównać cyklom Dragon Age i Mass Effect.

Bardzo duże zwolnienia u 5th Cell (twórców Scribblenauts)

Znane z platformowo-logicznej serii Scribblenauts studio 5th Cell zwolniło znaczną większość personelu (45 osób) i prawie zawiesiło działalność (dzięki, Gamespot). Stało się tak z powodu skasowania przez Warner Bros. Interactive Entertainment gry mobilnej Scribblenauts: Fighting Words. Obecnie deweloper skupia się wyłącznie na znalezieniu zwolnionym pracownikom nowej pracy. Wobec powyższego znacząco zmalały również szanse na powstanie Anchors in the Drift – obiecującego hack’n’slasha, który w październiku walczył o fundusze na Fig.co.

Wieści ze świata (Doom, Xbox One, Grim Dawn, BioWare, 5th Cell) 22/3/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: