Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS3
Okładka Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4)

Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1996 roku serii jRPG studia Tri-Ace, łączącej elementy nurtu fantasy i science fiction.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4)

producent: Tri-Ace

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

31mar2016

PS4 PS3

Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness na PlayStation 4 to piąta część cyklu jRPG, który łączy w sobie estetykę znaną z klasycznych opowieści fantasy oraz science-fiction. Za produkcję cyklu od czasu jego debiutu w 1996 roku na konsoli SNES odpowiada japońskie studio tri-Ace. Powstały w 1989 roku deweloper wyspecjalizował się w grach RPG. Na swoim koncie ma takie tytuły jak Resonance of Fate, Valkyrie Profile, Radiata Stories, a także Final Fantasy XIII-2 oraz Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Star Ocean 5 powstał podobnie jak wiele innych gier studia w ścisłej współpracy z firmą Square Enix. Projekt był od początku przygotowywany z myślą o konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Fabuła tytułu rozgrywa się w uniwersum poprzednich części Star Ocean. Akcja rozpoczyna się ponad 500 lat po wydarzeniach przedstawionych w Star Ocean: Last Hope z PlayStation 3. Gracze przenoszą się na zamieszkaną przez ludzi planetę Feycreed, która znajduje się 6 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Jej największy kontynent zajmuje królestwo Leslia, które kulturowo i technologicznie przypomina XVI-wieczną Europę. Głównym bohaterem produkcji jest Fidel Camus, 23-letni rycerz starający się ochraniać swoją rodzinną wioskę Stahr. Pomaga mu w tym jego przyjaciółka z dzieciństwa Miki Sorvesta, która posiada nadnaturalne zdolności lecznicze. Pewnego dnia bohaterowie spotykają tajemniczą dziewczynkę o imieniu Lilia, która straciła swoje wspomnienia oraz emocje. Aby jej pomóc wyruszają wspólnie w długą podróż.

Model rozgrywki nie odbiega znacząco do tego do czego przyzwyczaiło nas Star Ocean oraz wiele innych gier jRPG. Gracze eksplorują duży trójwymiarowy świat, odwiedzając miasta, przyjmując questy oraz liczne poboczne zadania, a także rozwijając zdolności i ekwipunek postaci wchodzących w skład drużyny. Tytuł korzysta z szybkiego systemu walki, podobnego do tego który znajdziemy w grach spod szyldu Tales of. Nowością jest to, że gracze walczą ze stworami na mapie świata, a gra nie ładuje przy okazji każdego spotkania osobnej areny. W trakcie potyczek możemy swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami

Grę napędza nowy silnik graficzny, który przystosowany jest do pracy na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Gry podobne do Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness

Wymagania wiekowe Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness

odpowiednia dla każdego wieku

Star Ocean: Integrity and Faithlessness ukaże się w Europie 1 lipca
Star Ocean: Integrity and Faithlessness ukaże się w Europie 1 lipca

wiadomość4 kwietnia 2016

Firma Square Enix poinformowała, że gra jRPG Star Ocean: Integrity and Faithlessness ukaże się w Europie 1 lipca bieżącego roku. Produkcja dostępna będzie na konsoli PlayStation 4 w kilku edycjach.

Star Ocean: Integrity and Faithlessness trafi na Zachód
Star Ocean: Integrity and Faithlessness trafi na Zachód

wiadomość16 czerwca 2015

W czasie konferencji zorganizowanej w trakcie rozpoczynających się dzisiaj targów E3 firma Square Enix poinformowała, że Star Ocean: Integrity and Faithlessness – kolejna odsłona znanej serii RPG-ów – trafi na Zachód. Produkcja zadebiutować ma w 2016 roku.

PS4
PS3