Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 22:05

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Star Ocean: Integrity and Faithlessness trafi na Zachód

W czasie konferencji zorganizowanej w trakcie rozpoczynających się dzisiaj targów E3 firma Square Enix poinformowała, że Star Ocean: Integrity and Faithlessness – kolejna odsłona znanej serii RPG-ów – trafi na Zachód. Produkcja zadebiutować ma w 2016 roku.

Star Ocean: Integrity and Faithlessness zostało zapowiedziane w kwietniu, ale wówczas nie wiadomo było czy gra ukaże się gdziekolwiek poza Krajem Kwitnącej Wiśni. W trakcie konferencji przygotowanej z okazji tegorocznych targów E3 przedstawiciele firmy Square Enix potwierdzili jednak, że produkcja trafi na Zachód. Gra pojawić ma się na terenie Ameryki Północnej i Europy w 2016 roku. Niejasna jest jednak kwestia platform docelowych – dwa miesiące temu ujawniono bowiem, że tytuł zostanie wydany nie tylko na PlayStation 3, ale i PlayStation 4. Teraz natomiast wspomniano jedynie o nowszej z konsol koncernu Sony. Niewykluczone więc, że edycja na PS3 została ostatecznie skasowana, ale należy poczekać na oficjalne sprecyzowanie tej informacji przez Square Enix.

Star Ocean: Integrity and Faithlessness powstaje w studiu Tri-Ace, które odpowiedzialne było za poprzednie odsłony cyklu. Akcja produkcji osadzona zostanie pomiędzy wydarzeniami z drugiej i trzeciej części serii. Gracze przeniosną się na Fakelead, niezamieszkaną planetę położoną 6 tysięcy lat świetlnych od Ziemi. Podobnie jak we wcześniejszych grach, walki rozgrywane będą w czasie rzeczywistym, ale przełączenie pomiędzy starciami a eksploracją ma być płynne i natychmiastowe. Twórcy zdradzili ponadto, że w naszym zespole będzie mogło znaleźć się więcej postaci.

Obecny na konferencji przedstawiciel studia Tri-Ace dodał również, że w grze nie pojawi się zbyt wiele przerywników filmowych, a to dlatego, że wraz ze swoją ekipą chce obalić tezę, jakoby „japońskie RPG-i były niczym innym, jak filmami”. Dodał również, że Star Ocean: Integrity and Faithlessness ma być staroszkolnym przedstawicielem wspomnianego gatunku.

Pokazano również nowy zwiastun produkcji, na którym znalazły się fragmenty gameplayu. Podkreślono przy tym, że choć na trailerze gra działa w 30 klatkach na sekundę, docelowo obraz ma być wyświetlany w 60 FPS-ach. Zaznaczono też, że tytuł znajduje się na wczesnym etapie prac i niektóre widoczne na nagraniu elementy zostały umieszczone tymczasowo.

Star Ocean to cykl japońskich RPG-ów, który został zapoczątkowany w 1996 roku, których akcja osadzona jest w realiach science-fiction. Dotychczas seria doczekała się pięciu głównych części, z których ostatnia – Star Ocean: The Last Hope – ukazała się w 2009 roku na Xboksie 360, by rok później trafić na PlayStation 3. Tylko cztery z nich zostały wydane na Zachodzie.