Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 czerwca 2015, 21:56

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Lara Croft GO

Firma Square Enix zapowiedziała mobilny projekt Lara Croft GO, czyli turową grę logiczną, która uczyni to z cyklem Tomb Raider, co Hitman GO uczynił ze swoją serią.

Podczas konferencji zorganizowanej z okazji targów E3 firma Square Enix skoncentrowała się głównie na grach pecetowych i konsolowych. Pojawiło się jednak także kilka mobilnych rodzynków, z których najciekawszym było Lara Croft GO.

Ostatnie słowo w tytule nie bez powodu budzi skojarzenia z wyśmienitym Hitman GO, gdyż ponownie otrzymamy produkcję, która przerabia zręcznościowe mechanizmy głównej serii na turową grę logiczną.

Oczywiście, Lara Croft to nie Agent 47 i jej mobilne przygody nie będą polegały na bezuczuciowym mordowaniu konkretnych celów. Zamiast tego bohaterka zajmie się tym, co robi najlepiej, czyli eksplorowaniem pełnych pułapek oraz strażników starych grobowców i świątyń w poszukiwaniu cennych artefaktów.

Akcja ukazana zostanie z perspektywy izometrycznej, a naszym zadaniem na każdym ekranie będzie zapewnianie Larze bezpiecznego przejścia z punktu startowego do wyjścia. Wymagać to ma starannego planowania trasy, rozbrajania pułapek oraz eliminowania wrogów. Zabawę utrudni fakt, że część ekranu będzie początkowo niewidoczna, przez co każdy lekkomyślny błąd może nas sporo kosztować.

Na razie twórcy nie są gotowi ujawnić planowanej daty premiery. Nie znamy nawet platform docelowych. Sądząc jednak po grze Hitman GO powinniśmy się spodziewać wersji na iOS oraz Androida i możliwe, że projekt zawita także na pecety.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej