Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 21:35

Sniper: Ghost Warrior 3 – nowe informacje i pierwsze materiały wideo

Ruszyła oficjalna strona internetowa Sniper: Ghost Warrior 3, na której studio CI Games umieściło garść informacji na temat gry i pierwsze filmiki w postaci dziennika dewelopera z urywkami rozgrywki. Z zaprezentowanych materiałów wyłania się obraz quasi-survivalowego Hitmana w aktualnych realiach, nawiązujących do konfliktu na Ukrainie.

Sniper: Ghost Warrior 3 w skrócie:
  • Producent: CI Games
  • Gatunek: FPS (symulator snajpera)
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2016

Już od dawna wiemy o istnieniu gry Sniper: Ghost Warrior 3, ale na ujawnienie twardych konkretów na jej temat przyszło nam czekać do targów E3. Dziś ruszyła oficjalna strona internetowa wymienionego tytułu, zawierająca garść interesujących informacji, a także nieco materiałów wideo, pozwalających zobaczyć w akcji trzecią odsłonę rodzimej serii symulatorów snajpera (zamieściliśmy te filmiki również tutaj).

Sniper: Ghost Warrior 3 rzuci nas w realia, które wyraźnie nawiązują do tego, co obecnie dzieje się za wschodnią granicą naszego kraju. Omawiana pozycja przedstawi scenariusz, w którym wybuchła nowa zimna wojna między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Wcielimy się strzelca wyborowego służącego drugiej z wymienionych stron konfliktu, rzuconego samotnie za linię wroga. Będzie to bliżej nieokreślony obszar w Europie Wschodniej – „odległy region, który uważano za teren bez strategicznego znaczenia”, ulegający destabilizacji przez ataki separatystów wspieranych przez Rosję. Zadaniem protagonisty będzie wyjaśnienie sytuacji i niedopuszczenie do zaostrzenia konfliktu. Co ciekawe, odwołując się do tego, co napisano na stronie, niewykluczone, że dostaniemy pewną swobodę w kształtowaniu fabuły: „(...) musisz współpracować z wieloma walczącymi stronami lub się z nimi zmierzyć”.

Co się zaś tyczy właściwej rozgrywki, to z zaprezentowanych materiałów wynika, że trzeci Sniper: Ghost Warrior zaoferuje nam znacznie rozleglejsze miejsca akcji niż do tej pory, a także szersze spektrum podejmowanych działań. Wskazują na to inne fragmenty tekstu z oficjalnej witryny:

”Żeby przetrwać, nie wystarczy pociągnąć za spust. Musisz poruszać się po trudnych terenach wiejskich, tworzyć prowizoryczną broń, negocjować z walczącymi stronami i eliminować cele.”

”Wyeliminowanie wroga z dystansu to tylko jeden ze sposobów ukończenia misji. Ciche zabójstwa, ataki dronów, zaimprowizowane pułapki… Kiedy liczy się każdy nabój, wszystko może posłużyć za broń.”

Trudno jednoznacznie zinterpretować te słowa, jednak widzi mi się, że CI Games szykuje krzyżówkę modelu rozgrywki charakterystycznego dla serii Hitman z grą survivalową – ale raczej bez otwartego świata, skoro jest mowa o „misjach”, a na jednym z filmików pada słowo „mapy” (najpewniej w znaczeniu: poziomy). Tym niemniej, Sniper: Ghost Warrior 3 zapowiada się nadspodziewanie intrygująco. O tym, czy moje przypuszczenia są słuszne, przekonamy się być może jeszcze w czasie trwania targów E3.

Tak jak poprzednia odsłona, Sniper: Ghost Warrior 3 powstaje w oparciu o technologię CryEngine 3.

Choć trafimy do zacofanego zakątka globu, skorzystamy z najnowszych zdobyczy techniki - jak choćby ukazany tutaj dron.

Twórcy obiecują, że sztuczna inteligencja przeciwników postawi przez nami znacznie większe wyzwanie niż do tej pory.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej