Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 15:46

autor: Yoghurt

Rise of the Tomb Raider - znamy datę premiery dodatku Cold Darkness Awakened

Twórcy świetnie przyjętego Rise of the Tomb Raider zapowiedzieli, że 29 marca ukaże się drugie fabularne rozszerzenie do gry, zatytułowane Cold Darkness Awakened.

Microsoft ogłosił, że drugi z planowanych dodatków fabularnych do drugiej części zrestartowanych przygód panny Lary Croft, Rise of the Tomb Rider, noszący tytuł Cold Darkness Awakens, pojawi się 29 marca bieżącego roku, czyli już za tydzień. DLC zostanie wydane równocześnie na PC, Xbox One i Xbox 360. Gracze, którzy zakupili przepustkę sezonową, oczywiście otrzymają dostęp do dodatku za darmo. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup najnowszych przygód najsłynniejszej pani archeolog, mogą skorzystać ze specjalnej wielkanocnej promocji Microsoftu - o ile są posiadaczami konsoli Xbox One lub Xbox 360.

Rise of the Tomb Raider - znamy datę premiery drugiego fabularnego dodatku - ilustracja #1

Syberyjski Horror

Fabuła dodatku Cold Darkness Awakens kręci się wokół opuszczonej radzieckiej bazy wojskowej gdzieś w środku zimnej, syberyjskiej tajgi. W ośrodku przeprowadzano eksperymenty, którymi zainteresowali się adwersarze panny Croft, czyli ugrupowanie Trinity. Niestety, jak to w przypadku tajnych laboratoriów bywa, coś idzie nie tak i żołnierze Trójcy stają się żądnymi krwi maszynami do zabijania. Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się dziwacznej zarazy, Lara musi stawić czoło potwornościom zrodzonym w czeluściach laboratorium oraz niesprzyjającym warunkom atmosferycznym.

Microsoft zaprezentował również nowy trailer, ukazujący pełny zestaw dodatków do Rise of the Tomb Raider, który możecie obejrzeć poniżej.

Rise of the Tomb Raider to druga część najnowszych przygód Lary Croft - najbardziej znanej żeńskiej postaci ze świata gier video, która po raz pierwszy pojawiła się na ekranach monitorów i telewizorów w 1996 roku. Poprzednia część, zatytułowana po prostu Tomb Raider, otworzyła nowy rozdział w historii serii i zrestartowała całą nić fabularną, zaczynając opowieść od momentu, w którym Lara była jeszcze niedoświadczoną studentką, zmuszoną stawić czoła dzikiej naturze i bandzie najemników po tym, jak statek przewożący jej grupę badawczą rozbija się na tajemniczej wyspie, która w czasach drugiej wojny światowej była japońskim ośrodkiem badawczym. Druga część wysyła Larę na Syberię, gdzie natyka się na ślady starożytnego artefaktu i toczy walkę z Trójcą - ugrupowaniem pragnącym posiąść potężną moc.

Obie nowe wersje przygód Lary Croft spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem graczy. najnowsza odsłona jest obecnie dostępna na konsolach firmy Microsoft (Xbox One i Xbox 360) oraz na PC.