Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2016, 16:09

autor: Adam "AM" Mirkowski

Trzeci sezon The Walking Dead od Telltale pojawi się w tym roku

Studio Telltale zapowiedziało, że jeszcze w tym roku powróci do swojej flagowej serii. Wraz z trzecim sezonem The Walking Dead pojawi się również nowy system przenoszenia zapisów, który będzie wspólny dla każdej platformy sprzętowej.

Fani gier z serii The Walking Dead mogą mieć ostatnio powody do zadowolenia. Nie dość, że w przyszłym tygodniu ma pojawić się drugi odcinek miniserii The Walking Dead: Michonne, to właśnie pojawiły się nowe informacje na temat pełnoprawnej kontynuacji cyklu. W rozmowie z serwisem Mashable Kevin Bruner, szef studia Telltale, zapowiedział, że trzeci sezon elektronicznej adaptacji The Walking Dead rozpocznie się w tym roku.

Jakie potoczą się dalsze losy Clementine? - Trzeci sezon The Walking Dead od Telltale pojawi się w tym roku - wiadomość - 2016-03-22
Jakie potoczą się dalsze losy Clementine?

Prace nad nim trwają od dłuższego czasu – po raz pierwszy informowaliśmy o nich niemal dokładnie rok temu. Wygląda na to, że zaowocują one usprawnieniami technologicznymi, o które od dawna upominają się recenzenci i fani cyklu. Póki co Kevin Bruner zdradził, że studio opracowuje nowy system przenoszenia save’ów. Ma on pozwolić na transfer zapisów pomiędzy platformami. Dzięki temu nie trzeba będzie przechodzić gry ponownie w przypadku zmiany konsoli czy przesiadki na urządzenie mobilne. Ma mieć to szczególne znacznie na początku sezonu trzeciego, bo Telltale podobno przygotowuje „niespotykane wcześniej i nieoczywiste” rozwiązanie umożliwiające kontynuację wątków z drugiej części The Walking Dead.

Przygody Michonne są tylko przygrywką przed pełnoprawną kontynuuacją serii. - Trzeci sezon The Walking Dead od Telltale pojawi się w tym roku - wiadomość - 2016-03-22
Przygody Michonne są tylko przygrywką przed pełnoprawną kontynuuacją serii.

Kalifornijscy twórcy pracują obecnie m.in. nad grą osadzoną w uniwersum Batmana, która ma działać na mocno usprawnionym silniku graficznym studia, wykorzystującym nowe rozwiązania technologiczne. Prawdopodobnie tyczy się to również trzeciej odsłony w świecie Żywych Trupów.

Więcej informacji na temat trzeciego sezonu The Walking Dead ma pojawić się na festiwalu Comic-Con, który w tym roku odbędzie się w dniach 21-24 czerwca.