Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2015, 10:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Walking Dead - powstaje trzeci sezon serii i nie tylko

Twórcy The Walking Dead potwierdzili, że pracują nad trzecim sezonem przygodówki The Walking Dead. Debiut produkcji nie odbędzie się jednak w najbliższym czasie, ale za to możemy liczyć na coś innego związanego z tą serią. Nie zdradzono o co chodzi, ale najpewniej będzie to dodatkowy epizod pokroju 400 Days.

The Walking Dead – na Clementine czeka jeszcze sporo przygód. - The Walking Dead - powstaje trzeci sezon serii i nie tylko - wiadomość - 2015-03-16
The Walking Dead – na Clementine czeka jeszcze sporo przygód.

Od lipca 2014 roku wiemy, że studio Telltale Games ma w planach wyprodukowanie trzeciego sezonu przygodówki The Walking Dead. Wczoraj podczas panelu SXSW Gaming potwierdzono, że prace nad nim trwają, ale premiera nie odbędzie się w najbliższym czasie. Zdradzono jednak, że wcześniej studio wypuści coś związanego z serią. Nie wiemy o co może chodzić, ale zapewne deweloper planuje wypuścić dodatkowy odcinek pokroju 400 Days.

Obecnie Telltale Games pracuje także nad kilkoma innymi projektami. Kilka tygodni temu ukazał się drugi epizod Game of Thrones: A Telltale Games Series, czyli gry osadzonej w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Studio tworzy również kolejne odcinki Tales from the Borderlands (produkcja powiązana ze strzelankami Borderlands). Ponadto firma nawiązała współpracę z wytwórnią Lionsgate (niestety nie wiemy co z tego wyniknie) i zespołem Mojang, co ma zaowocować projektem Minecraft: Story Mode. Oprócz tego wszystkiego deweloper pracuje także nad własną, nową marką.

Jak więc widać, przygodówkowy potentat jest zarobiony po łokcie. Miejmy nadzieję, że nadmiar pracy nie odbije się na jakości tworzonych produkcji.

The Walking Dead - powstaje trzeci sezon serii i nie tylko - ilustracja #3The Walking Dead to serial powstały na podstawie komiksu autorstwa Roberta Kirkmana i Tony’ego Moore’a. Telewizyjne show opowiada o losach ludzi, którzy muszą przetrwać w świecie opanowanym przez zombie, zmagając się nie tylko z nieumarłymi, ale także z innymi ludźmi. Na podobnych motywach oparte są oba growe sezony The Walking Dead.

W pierwszym z nich wcielaliśmy się w Lee Everetta, który wraz z innymi osobami przemierza Stany Zjednoczone w poszukiwaniu ocalenia. „Dwójka” jest bezpośrednią kontynuacją i koncentruje się na przygodach dziewczynki Clementine. Seria okazała się sporym sukcesem, gdyż łącznie sprzedano ponad 28 mln odcinków (dane z lipca 2014 roku).