Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2015, 19:35

autor: Pirlond

Telltale Games współpracuje z wytwórnią Lionsgate - czy zagramy w "Igrzyska śmierci"?

Znane z wydawanych w odcinkach przygodówek studio Telltale Games ciągle się rozwija – przedstawiciele firmy poinformowali, że nawiązali współpracę z nowym partnerem. I to nie byle jakim – w zespół zainwestowała bowiem wytwórnia Lionsgate. Czy możemy więc spodziewać się gier opartych chociażby na „Igrzyskach śmierci”?

Czy studio Telltale Games stworzy grę na podstawie „Igrzysk śmierci”? - Studio Telltale Games nawiązało współpracę z wytwórnią Lionsgate. Powstanie gra na podstawie "Igrzysk śmierci"? - wiadomość - 2015-02-24
Czy studio Telltale Games stworzy grę na podstawie „Igrzysk śmierci”?

Szefostwo Telltale Games ma powody do radości. Odpowiedzialną za powstanie przygodówek opartych między innymi na komiksach The Walking Dead i „Baśnie” oraz serialu „Gra o Tron” firmą zainteresowali się włodarze Lionsgate, którzy postanowili zainwestować w zespół. Przedstawiciele koncernu tłumaczą, że jest to kolejny etap działań mających na celu różnicowanie treści. Na chwilę obecną szczegóły współpracy owiane są jednak tajemnicą – wiadomo jedynie, że dyrektor generalny wytwórni, Jon Feitheimer, dołączy do ekipy jako członek jej rady nadzorczej. Można się jednak spodziewać, że deweloperzy dostaną też pewną sumę pieniędzy, choć w informacji prasowej rozesłanej do mediów nie poruszono tej kwestii. Pewnym jest natomiast, że studio otrzyma dostęp do bazy licencji znajdujących się w posiadaniu włodarzy z Lionsgate.

A jest ona naprawdę bogata. To właśnie ta wytwórnia odpowiedzialna była chociażby za powstanie filmowych adaptacji książkowego cyklu „Igrzyska śmierci”. Nie można też zapomnieć o serii krwawych horrorów „Piła” – można założyć, że spora część graczy nie pogardziłaby porządną grą opowiadającą o brutalnych zabawach Jigsawa. Podobnie jak produkcjami opartymi na „Rambo” czy „Niezniszczalnymi”. Warto jednak zaznaczyć, że przedstawiciele Lionsgate podkreślili, że wraz ze studiem Telltale Games chcą nie tylko pracować na już znanych markach, ale tworzyć także zupełnie nowe.

Studio Telltale Games znana jest głównie z wydawanych w formie epizodycznej przygodówek bazujących na znanych licencjach. Po raz pierwszy o zespole zrobiło się głośno, gdy światło dzienne ujrzał pierwszy sezon wznowionych po latach przygód Sama i Maksa. Sławę przyniosła deweloperom gra na podstawie komiksu The Walking Dead, zaś do ich najnowszych dokonań należą Tales from the Borderlands oraz produkcja bazująca na serialu „Gra o Tron” stacji HBO.