Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2014, 11:55

The Walking Dead - powstanie trzeci sezon przygodówkowej serii

Podczas konwentu Comic-Con studio Telltale Games zdradziło, że ma w planach trzeci sezon The Walking Dead, czyli serii epizodycznych przygodówek opartych na kanwie komiksu Żywe trupy.

Screen z drugiego sezonu. - The Walking Dead - powstanie trzeci sezon przygodówkowej serii studia Telltale Games - wiadomość - 2014-07-27
Screen z drugiego sezonu.

Wypuszczone do tej pory dwa sezony epizodycznej przygodówkowej serii The Walking Dead okazały się dla zespołu Telltale Games wielkimi sukcesami, mogącymi pochwalić się sporym zestawem pozytywnych recenzji i wysokimi wynikami sprzedaży. Zapowiedzenie kolejnego było więc tylko kwestią czasu. Autorzy do tego celu wykorzystali trwający właśnie w mieście San Diego konwent Comic-Con. W trakcie panelu zorganizowanego przez firmę Skybound Entertainment, czyli wydawcę komiksu Żywe trupy, jeden z deweloperów oficjalnie potwierdził, że studio ma w planach trzeci sezon. Niestety, nie ujawniono żadnych innych informacji. Nie poznaliśmy więc daty premiery, ani platform docelowych. Na te oraz inne konkrety przyjdzie nam więc jeszcze poczekać.

W skład pierwszego sezonu The Walking Dead weszło pięć odcinków, wypuszczonych między kwietniem i listopadem 2012 roku. Projekt cieszył się dużą popularnością i w sumie sprzedano ponad 8,5 mln epizodów. W lipcu zeszłego roku ukazało się 400 Days, czyli samodzielny rozdział stanowiący pomost pomiędzy pierwszy i drugim sezonem. Sam drugi sezon ruszył w grudniu 2013 r. Do tej pory wypuszczono cztery odcinki, a piąty i ostatni ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Obecnie Telltale Games jest bardzo zajęte i poza trzecim sezonem The Walking Dead pracuje także nad dwoma innymi epizodycznymi seriami w postaci Tales from the Borderlands oraz adaptacji cykl Gra o Tron. Wciąż nie wiemy za to, czy twórcy zdecydują się na kontynuowanie serii Fables.

  1. Telltale Games – oficjalna strona studia

The Walking Dead - powstanie trzeci sezon przygodówkowej serii studia Telltale Games - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że Telltale Games to nie jedyne studio deweloperskie, które pracuje obecnie nad adaptacją marki Żywe trupy. Fiński zespół Next Games zapowiedział kilka dni temu projekt The Walking Dead: No Man's Land.

Zmierza on na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a jego premiera nastąpi na początku przyszłego roku. Na razie informacje na temat mechanizmów rozgrywki ograniczają się do stwierdzenia, że gracz zmuszony zostanie do regularnego podejmowania ciężkich decyzji moralnych. Wypuszczono także pierwszy teaser.