Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 lipca 2014, 13:06

Shadowgate – remake przygodówki trafi na rynek mobilny jesienią

Studio Zojoi zapowiedział, że Shadowgate, czyli remake przygodówkowego klasyka z lat 80-tych ubiegłego wieku trafi na rynek mobilny jesienią tego roku.

Studi Zojoi ogłosiło, że pecetowa wersja odświeżonej wersji klasycznego Shadowgate trafi do sprzedaży 21 sierpnia. Nas jednak interesuje to, że jednocześnie twórcy poinformowali, że wersja mobilna zadebiutuje jesienią. W planach są wydania na systemy iOS i Android. 

Pierwsza wersja Shadowgate zadebiutowała w 1987 roku a komputerach z rodzimy Mac. Od tego czasu opracowano konwersje na dziesięć kolejnych platform. Wszystkie one były jednak praktycznie identyczne z pierwowzorem i co najwyżej oferowały odrobinę podrasowaną grafikę. Nadchodząca wersja będzie inna. Autorzy zamierzają dodać masę nowych zagadek, lokacji, postaci i przedmiotów. Sporemu rozszerzeniu ulegnie także wątek fabularny.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki pozostaną jednak bez zmian. Wciąż będzie to więc przygodówka fantasy wzbogacona silnymi elementami RPG, w której zajmiemy się eksplorowaniem podziemi, omijaniem pułapek i rozwiązywaniem zagadek. Zamiast na zręczności będziemy musieli polegać przede wszystkim na własnym sprycie. Bronie wykorzystamy jedynie do dobijania wrogów wyeliminowanych innymi metodami. Podczas zabawy gracze będą robili także użytek z księgi zaklęć.

Gra zaoferuje trzy poziomy trudności i nawet na najłatwiejszym stanowić ma spore wyzwanie. Całość została zaprojektowana tak, aby bohater regularnie ginął. Te śmierci mają być lekcjami, dzięki którym zrozumiemy własne błędy i otrzymamy wskazówki co powinniśmy zmienić. Ponadto autorzy przygotowali tryb retro, który pozwoli rozegrać produkcję tak, jak gdybyśmy wciąż byli w latach 80-tych ubiegłego worku.

Oryginalne Shadowgate to prawdziwy klasyk. Od czasu jego premiery wiele jednak zmieniło się w gatunku przygodówek, więc ciekawi jesteśmy, czy remake zdoła przypaść do gustu nie tylko starym fanom, ale również nowym klientom.

  1. Shadowgate – oficjalna strona gry