Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2014, 13:33

Tekken 7 - pierwsze szczegóły z Comic-Conu

Podczas Comic-Conu w San Diego Katsuhiro Harada ujawnił pierwsze szczegóły na temat planowanego na przyszły rok Tekkena 7. Choć nie dowiedzieliśmy się praktycznie niczego na temat samej rozgrywki, poznaliśmy parę informacji na temat fabuły i postaci.

Wczoraj pokazaliśmy Wam rozszerzony zwiastun do siódmej części Tekkena, jaki zaprezentował podczas swojego panelu na Comic-Con 2014 Katsuhiro Harada. To jednak nie koniec informacji o tej produkcji, jakie napłynęły z San Diego – dziś dowiedzieliśmy się pierwszych konkretów na temat fabuły oraz postaci, jakimi zagramy. Niestety, nadal nie wiemy prawie nic o samej rozgrywce – głównie dlatego, że - jak przyznał sam twórca - prace nad grą nadal są na bardzo mało zaawansowanym poziomie.

Tekken 7 ma posiadać rozbudowane tło fabularne i wyjaśnić wiele zagadek serii – m.in. dlaczego Heihachi próbuje zabić własnego wnuka oraz kim jest Devil Jin. Ponadto gra ma stanowić rozwiązanie skomplikowanej historii klanu Mishima. Do galerii postaci, którymi zagramy, trafi m.in. Lars z Bloodline Rebellion; dodatkowo reżyser pełnometrażowego anime Appleseed Shinji Aramaki, także pracujący nad nową częścią Tekkena, zasugerował, że bohaterowie jego filmu także mogą stać się grywalnymi charakterami. Harada nie miał za to zbyt wiele do powiedzenia na temat samej rozgrywki: wiemy jedynie, że walki będą prowadzone pomiędzy dwoma zawodnikami, a nie między drużynami – tak jak miało to miejsce w spin-offowej serii Tekken Tag.

Od wydania ostatniej pełnoprawnej części Tekkena minęło już prawie pięć lat. - Tekken 7 - pierwsze szczegóły z Comic-Conu - wiadomość - 2014-07-27
Od wydania ostatniej pełnoprawnej części Tekkena minęło już prawie pięć lat.

Nad Tekkenem 7 oprócz Namco Bandai pracują także gościnnie inni znani artyści, zajmujący się projektowaniem postaci. Wśród nich są takie nazwiska jak znany z Bayonetty Mari Shimazaki czy odpowiedzialny za No More Heroes Yusuke Kozaki. Wspomniany wcześniej Shinji Aramaki wyreżyseruje natomiast początkową sekwencję. Wygląda więc na to, że pierwszy Tekken na konsole nowej generacji ma spore ambicje, by przywrócić serii zainteresowanie graczy. Czy to niełatwe zadanie się uda – tego dowiemy się dopiero w przyszłym roku.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Tekken
  2. Oficjalna strona internetowa Comic-Con 2014